| Fhhgafata a întrebat:

Ce animal de companie să-mi iau dintre:
Pui de bichon
Iepure
Porc de guineea
Hamster

Fac multa mizerie?
Cat costa fiecare?
Care este mai bun că animal de companie?
Spuneți mi ceva despre fiecare
Funda!

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Tu aici compari animale complet diferite. Dar ca să-ți răspund la întrebări...

1. Hamsterul face cea mai puțină mizerie dintre cei enumerați de tine. Câinele o să-și facă nevoile în casă până se învață, iepurele va face numai bobițe (if you know what I mean), porcul de guineea nu știu exact, nu e nici foarte mare dar nici foarte mic.

2. Un Bichon costă între 500 și 1000 de lei // Un iepure costă între 20 și 200 de lei, în funcție de rasa dorita, dar îți recomand să nu-ți iei, am avut și eu și e destul de greu de întreținut // Porcul de guineea costa în jur de 150 de lei iar hamsterul cam 50 de lei.

3. După părerea mea, Bichon-ul este cel mai ok din cei enumerați de tine, te poți juca cu el, n-o să te plictisească niciodată, dar v-a trebui să-l duci afară de cel putin 4 ori pe zi, să-l înveți să se ceară afară când trebuie să-și facă nevoile etc.

5. Nu prea am ce să-ți spun, dacă n-ai timp sa te ocupi de un animal cumpără-ți un hamster sau un porc de guineea. Dacă ai timp cumpără un caine, iar dacă vrei să ți se umple casa cu bucățele de caca cumpara un iepure. A da, vezi că dacă mergi pe varianta porcușor de guineea sau Hamster va trebui să-i cureți cușculița cam o dată pe săptămână, să-i pui alt rumeguș etc.

| Fhhgafata explică (pentru ElSueno):

Merci pentru răspuns!

| Fhhgafata explică (pentru ElSueno):

Mulțumesc pentru răspuns!