| Andra161620052005 a întrebat:

Ce animal e bine sa ai in casa?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu te lua dupa Lioana, e foarte bine sa ai un animal e o responsabilitate, un suflet de care sa ai grija. Ce a descris ea acolo se aplica si daca ai un copil
Eu zic ca pisica sau caine foarte mic. Un hamster, un iepure mic, o pasare

| Lioana a răspuns:

Cel mai bine e sa nu ai niciunul pentru ca animalele fac mizerie si necesita multa grija. Trebuie sa le dai de mancare si sa cureti dupa ele. Nu mai poti pleca in concedii ca trebuie sa ai grija de animal. Sa-l iei cu tine e greu. Te poate incurca si nu orice hotel te primeste cu animale.
Daca vrei neaparat un animal si mai putina bataie de cap ai putea sa-ti iei o broasca testoasa. Sau poate un acvariu cu pesti.
Daca stai la casa cu curte e bine sa ai un caine pentru paza si o pisica care sa prinda soarecii. Dar nu-ti recomand sa-i bagi in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul care să-ți placă și să fie de talie mică.