| veronique122003 a întrebat:

Ce ati alege dintre perus si papagal amorez?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Anul trecut am avut un papagal amorez (agapornis) mascul.Sunt niste palagali frumosi, insa sunt extremi de galagiosi si greu de imblanzit.Erau atat de draguti, insa te trezeau la 5 sau 6 dimineata si zgomotul lor se auzea peste tot (stau la bloc) si vecinii erau foarte deranjati.Trebuie sa ai in vedere si faptul ca acest papagal nu poate trai fara pereche.Sunt destul de scumpi, si au nevoie de multa atentie.Perusii sunt mai usor de ingrijit, si nu sunt atat de galagiosi.In prezent am o perusica pe nume Kira si iti garantez ca sunt niste fiinte cat se poate de prietenoase si sociabile.

4 răspunsuri:
| veronique122003 explică:

Am uitat sa mentionez ca doresc si argumente + raspunsul cu cele mai comlexe argumente primeste funda.

| Adellee100 a răspuns:

Perus. Sunt putin galagiosi dar traiesc de stul de mult timp si in plus sunt foarte inteligenti
.Eu am perus de 2ani si e foarte prietenos cu oricine vine dar trebuie sa il obisnuiesti cu tine. Sper ca te-am ajutat :*