| Angel977 a întrebat:

Ce ati alege, hamster sau iepure? Care e mai usor de ingrijit? Care ar fi avantajele si dezavantajele la fiecare?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aș prefera iepuraș, e mai drăgălaș și te joci mai ușor cu el. De îngrijit mă gândesc că hamsteru că e mai mic. Și iepurele cred că trăiește mai mult dar îți face mai multe stricăciuni dacă-l lași în casă

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de cat de mult vrei sa te joci cu el. Hampsterul il pui in cusca si sta potolit dar un iepure va toopaii prin camera ca vrei sau nulaughing Cunsoc pe cineva care are iepure si e foarte incantat.

| Eireann a răspuns:

Iepurele e destul de greu de ingrijit, eu am 2. In primul rand chiar si iepurii pitici sunt destul de mari si au nevoie de spatiu destul de mult. Trebuie sa ii oferi si ocazia sa topaie in afara custii si atunci poate sa roads te miri ce daca nu il supraveghezi. Si daca nu sunt invatati sa faca la nisip o sa lase cacareze peste tot. In general iepurilor nu le place sa stea singuri deci trebuie in general sa ai 2, sterilizati de preferinta. Cat de jucat cu ei, nu prea si nici nu stau la mangaiat. Sunt foarte sensibili, fac staza gastrica imediat si trebuie dusi la veterinar, hraniti cu seringa la 2 ore, eu am avut noroc. Trebuie vaccinati si dusi la control de 2 ori pe an cel putin. Si iepurii pot sa muste destul de rau daca le este frica de tine. Hamster nu am avut decat 3 zile, cat l-am ingrijit pentru o prietena, era mult mai putin de munca cu el. Poti sa vezi in porcusor de Guinea, am inteles ca sunt foarte draguti si nu asa pretentiosi ca iepurii.

| Digikey a răspuns:

Iepure,in caz ca ii prinzi o labuta in usa poti sa-l pui la cuptor cu vin alb la 200 de grade 30 de minute.