| quake a întrebat:

Ce ati alege intre pitbul sau cane corso si de ce?

12 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Rotweiler

| Mystyk a răspuns:

Eu as alege pitbull deoarece imi place mai mult, mai ales daca il dresezi o sa fi multumit(a) de el.Acum fiecare cu gusturile lui.

| Lipsa47 a răspuns:

Pitbul deoarece asigura cea mai buna paza si este cel mai loial caine al omului si te ajuta in orice situatie crede-ma ca si eu am 2!

| giorgyana99 a răspuns:

Pe pitbull pentru ca imi place cum canta si nici nu am auzit de cane corso

| Bl0ndu12 a răspuns:

Ias alege pe amandoi personal dar dacar fi sal aleg ar fi un pitbull pentru ca asigura o paza mai buna dar si cane corso are calitati mai bune

| Floriin7 a răspuns:

Vrei sa iti cumperi caine? big grin

| aflavius a răspuns:

Nu le aveti cu cainii. te-as sfatui sa alegi un cane corso. de ce? pentru ca, cane corso este mare ft puternic si ft loial. daca il drasezi si se intampla sa fii atacat cane corso isi da viata pentru tine. niciodata nu fuge de o bataie. este un caine ft puternic. asta e parerea mea. pitbull o fi rau dar intro bataie pe viata si pe moarte cane corso ar castiga fara probleme.

| Sergiu_9417 a răspuns:

Pff, sunt 2 rase total diferite.Cainii Cane Corso au o personalitate puternica, dominanta si pot fi agresivi cu strainii. Socializarea timpurie a acestor caini este puternic recomandata. Aceasta rasa trebuie stapanita de catre proprietari cu experienta si nu este recomandat persoanelor care nu-l pot controla. Cane Corso este un caine foarte inteligent si loial familiei sale.Iar Pitbull-ul il vad ca pe un caine de lupta, dar este cum spune si Dj mai sus cel mai loial caine al omului. Daca stai la apartament dintre astia 2 pitbull, cane corso e gigant laughing Incearca si dog argentinean :X

| badboy22 a răspuns:

Pitbul! deoarece asigura o paza fb buna si ascultator si este bun la lupte si eu am 1 nu iarta nimica, cane corso este frumos dar mie imi plac cel mai mult pitbulli uni zis ca rotweileru este cel mai puternic este si el puternic dar rotweileru mai iarta.laughing

| badboy22 a răspuns:

Pitbul! deoarece asigura o paza fb buna si ascultator si este bun la lupte si eu am unul nu iarta nimica, cane corso este frumos dar mie imi plac cel mai mult pitbulli uni zis ca rotweileru este cel mai puternic este si el puternic dar rotweileru mai iarta.laughing

| badboy22 a răspuns:

Pitbul! deoarece asigura o paza foarte buna si ascultator si este bun la lupte si eu am unul nu iarta nimica cane corso este frumos dar mie imi plac cel mai mult pitbulli uni zis ca rotweileru este cel mai puternic este si el puternic dar rotweileru mai iarta

| iosif1 a răspuns:

Eu asi alege cane corso este foarte inteligent si forate agresiv cand stapanul lui este atakat si este foate ascultator eu am cane corso este un canie de nota 10.