| ffmtiarg a întrebat:

Ce caini imi recomandati sa imi iau la curte?

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Poti sa adopti unul de pe strada, sau dintr-un adapost. Tu iubesti cainele sau rasa?
Un maidanez te va iubi necontionat, el pentru tine poate este un nimeni, dar tu pentru el esti totul, ca l-ai salvat si te va iubi necondionat, in plus el o sa fie obisnuit cu schimbarile bruste de temperatura, de obicei cainii de rasa se imbolnavesc mai repede, ei nu au sistemul imunitar atat de bine dezvoltat, ei nu sunt obisnuiti afara sau cu niste contintii meteo mai drastice.

| shainitainii a răspuns:

Bineinteles caini de talie mai mare sau poti sa iti iei mai mici daca vrei sa ii tii si in casa. :*

| userul7200 a răspuns:

Salut, eu am un ''beagle'', e de talie medie si foarte jucaus. Am avut ciobanesc german, labrador.dar nici unul nu a fost asa activ ca asta. La inceput e putin agresiv dar dupa ce ii arati cine-i seful devine bun. Mananca aproape orice ii dai dar daca ii dai pedigree ieftin nu mananca, doar cand ii e foame rau. O mica imagine: https://www.google.ro/......ps?/search Bafta.

| Diavolcata a răspuns:

Salut, depinde de ce caini iti plac tie, nu avem de unde sa stim ce canini iti plac sau de care, dupa mine Ciobanesc de Asia Centrala, Akita American, Bullmastiff sunt cele mai frumoase. Succes!

| marinelamarin a răspuns:

Eu zic sa ei un boxer.e foarte intelegator si usor de dresat.dar ai grija, cum ii inveti asa ii ai, tatal meu folosea cainele meu boxer la vanatoare, asa ca la invatat rau.musca,omora tot in calea lui, dar cu membri familiei mele era cat se poate de bland si jucaus

| Ushhher a răspuns:

Akita Americanwinking

| Darius_Dragomir_1975 a răspuns:

Depinde:
-daca vrei un caine de paza sau rau merge un pittbull sau ciobaesc de asia centrala, ciobanesc caucazian
-daca vrei unul pentru fite bichon maltez, si-tzu
-unul care sa creasca mare si sa nu fie atat de rau saint bernard, dalmatian kangal, ciobanesc german etc