| Dalia_1769 a întrebat:

Ce carte interesanta imi puteti recomanda?

Răspuns Câştigător
| deea98 a răspuns:

Depinde de gusturile tale. Incearca

"Zece negri mititei" de Agatha Christie - e un roman politist, gen crima, mister. Exista si film, poti sa te uiti intai la el daca vrei:].

"Scrisoare de dragoste" - Mihail Drumes - asta e o poveste de dragoste superba!love struck Cartea mea preferata.

"O pagina de dragoste- Emile Zola - E tot de dragoste, dar e foarte trista:[.

"Povestea fara sfarsit" - Michael Ende - E SF si e geniala!:X

"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte - de asemenea, prea superba!love struck

Si cam atat. Ti-am zis, depinde de gusturile tale:]. Spor la citit!peace sign

7 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

->Cismigiu and company [ in 2 ore o termini] super cartelove struck
-> Crima din Orient Express - Agatha Christie [roman politist]
-> Moarte in nori - Agatha Christie [roman politist]
-> Laleaua neagra
-> Baltagul
-> Moara cu noroc
-> Zece negri mititei-Agatha Christie [roman politist]
->Crime perfecte dincolo de oglinda-Oana Stoica Mujea
->Sange blestemat-Arne Dahl
->O supradoza de moarte-Agatha Christie
Bafta la citit!>big grin

| just4you a răspuns:

Incearca o carte din seria Twilight, de ex Amurg sau Cutia cu fantome de Joe Hill...winking

Răspuns utilizator avertizat
| AlLy_4922 a răspuns:

Mie imi plac cele cu vampiri:

stephanie mayer-twilight

richelle mead-LIMITELE SPIRITULUI academia vampirilor 1/2/3/4/5

sa altele :

oscar wilde-,, Privighetoarea si Trandafirul,,

melissa de la cruz-,, Sange Albastru,,

| puf1992 a răspuns:

Singur pe Lume.
or
Dragoste de sora. de Charles Dickens
Poveste fara sfarsit big grin

| Xeris a răspuns:

Pai o carte interesanta ar fi cartea aventurile lui Tom Sawyer care are continuarea in cartea aventurile lui Huckleberry Finn. Sper sa iti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca'Invitatia la vals'de Mihail Drumes, e o poveste de dragoste foarte frumoasawinking