| MonsterBunny a întrebat:

Ce credeti despre hamsteri? Pareri pro si contra

6 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

PRO
1.Draguti si mici
2.N-au cum sa se plimbe prin casa (faci curat doar in cusca)
3.Nu trebuie sa iesi cu el pe afara (vezi alt doilea argument contra)

CONTRA
1.Ca la orice animal trebuie sa dai multi bani
2.N-ai cum sa te distrezi cu el. La caine trebuie sa iesi pe afara cu el da' macar poti sa te distrezi

| vladutik a răspuns:

Eu sunt total contra
traiesc foarte putin 2 ani eu am animale care traiesc mult

| YoYoIonut a răspuns:

Am avut si eu vreao 12 hamsteri.Dar cu multi ani in urma.
Dupa mine nu necesita multi bani doar ca trebuie sa ai grija de ei.
Eu sunt PRO

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca esti o fată miloasă, cu inima slabită alege un alt animalut care traieste mai mult. Ceea ce vrei tu traieste atat de putin. Si apoi plangi si plangi dupa el...Mai bine un catel care poate trai pana la 15 ani. Nu e adevarat, Un caine NU face mizerie in casa. Eu am catelus, e cuminte, educat, isi face nevoile NUMAI afara cand e scos la plimbare, niciodata in casă. Sau ia o pisicuta, daca iti place.Eu nu-ti recomand hamsterul pentru ca traieste ff putin. Eu una sunt satula de plans.

| killforfun19 a răspuns:

Pro:
Nu iti ocupa mult timp sa ai grija de ei!
Nu iti fac mizerie prin casa cum ar fi(cainele, pisica...)

Contra:
Trebuie sai faci curat in cusca sa ii dai de mancare sa nu uiti de el.
Nu prea ai ce face cu el e mai mult de frumusete!

| StephyMonster a răspuns:

Sunt draguti, am vrut sa-mi iau dar nu m-au lasat parintii deoarece trebuie sa ai grija de ei, sa le schimbi rumegusu regulat...trebuie sa ai multa rabdare..nu de poti juca cu el ca si un caine sau o pisica, daca l-ai scapat in casa poti sa nu-l mai prinzi...la un moment dat te vei plictisi de el.