| NoSwear a întrebat:

Ce credeti despre porcusorii de guineea? Cat costa aproximativ? Miros urat? Cat costa tot ( mancare, porcusor, cusca, etc.)? Sunt fericiti daca n-au parteneri si sunt singuri in cusca? Vreau sa-mi iau unul ( sau doua fetite ) doar ca peste 2 luni plec in Germania ce ziceti sa fac? sa-mi iau...sau sa mai astept 2 luni?
Chiar vreau sa imi iau dar faza e ca in vacanta de vara eu ma duc la bunici... Ei nu vor sa il tina...
Fundita.

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Mai asteapta, porcusorul de guineea are nevoie de foarte multa atentie, alimentatie adecvata din care sa predomine alimentele bogate in vitamina c, este un animal sociabil ce are nevoie de companie pentru a se simti bine, nu este ca o pisica capabila sa se descurce, are nevoie de grija, de tratamente. vezi mai multe pe un forum special, parca gemon se numeste. oricum nu are rost sa ti.l iei, daca pleci in vacanta

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

De miros,ce pot spune ca mirossad.
Eu nu am porc de guineea dar unchiu meu de la Bucuresti are a imbatranit porcul nu este chiar batran dar spune ca pute tare rau si ca nu te mai poti juca, apropria de el pentru ca miroase uratsad i-a facut si baie si nimic.
Sunt ei dragutei, dar miros cand imbatranesc.Cat costa nu stiu pentru ca unchiu meu la cumparat de la un Pet Shop, si sunt fericiti si fara partener/a de fapt al unchiu lui meu este.Si poti sa le spui bunicilor tai ca nu este greu de intretinut si ca tu il vei ingriji nu ei, si ca ei stau in cusca nu pleaca nicaieri.Si daca pleci in Germania 2 luni nu trebuie sa-ti iei daca n-ai timp de el dar il poti lua cu tine n-ar fi o idee rea.

| ionutz122 a răspuns:

Am avut si eu unul sunt fericiti si singuri daca te joci cu ei le trebuie multa mancare mai bine asteaptabig grin