| Sasukesmecherul a întrebat:

Ce cusca sa ii iau la hamster
1. https://www.emag.ro/......DDSZTYMBM/
2. https://www.emag.ro/......DTSZTYMBM/ ( in legatura cu cusca asta, am vazut ca jos are chestia aia din lemn si acopera chestiile dinauntru, trebuie sa umplu cu rumegus acolo unde este acoperit cu lemn? din poza vad ca nu ajunge lumina acolo si nu stiu daca l-as vedea bine

5 răspunsuri:
| Genevaaa a răspuns:

Da,trebuie sa pui rumegus. Astfel se absorb. resturile happy

| Sasukesmecherul explică (pentru Genevaaa):

Ce cusca sa aleg?

| Sasukesmecherul explică (pentru Sasukesmecherul):

De fapt stai ca is la fel

| Genevaaa a răspuns (pentru Sasukesmecherul):

Ia-o te rog pe cea mare.Hamsterul ar sta prea inghesuit in cusca aceea mica of nici nu vreau sa mi imaginez

| lintemaria a răspuns:

Ambele custi sunt absolut minuscule. Sper din suflet ca nu ai apucat sa cumperi nimic. Informeaza-te si afla ca minimul unei custi pentru un hamster pitic este de 450 de inci patrati, si da nu este o eroare de scriere din partea mea. 450 de inci patrati inseamna o cusca de iepure sau de bison, in niciun caz ceea ce ai trimis tu. Acele custi sunt din pacate vandute ca sa profite de pe seama copilasilor care vad culori distractive si o cusca plina, si uita ca este vorba de un suflet, nu de o jucarie. Tuburile acela sunt foarte greu de curtat, putin igienice, si sunt un pericol pentru siguranta hamsterului. Hamsterii nu se aseamana cu veveritele, soriceii sau sobolanii, si nu au nevoie de tunele sau custi cu mai multe nivele, ci de o singura cusca cu un singur etaj, adancime mare si o suprafata mare. Eu am aceasta cusca pentru hamsterul meu, din jumatate din panouri am facut o cusca tip 4x4 si din cele ramase am facut un tarc in care ma pot juca cu hamsterul in siguranta https://www.emag.ro/......D1MXDWBBM/ Iti recomand sa te informezi de doua ori inainte sa chinui un biet animal, si daca ai apucat sa cumperi oricare din cele 2 custi, sa alegi alta cusca sau sa dai hamsterul cuiva care s-a informat mai bine