| AtateaConditii a întrebat:

Ce inseamna caine cu pedigree?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna!
Pai inseamna ca acel catel este din rasa pura, mai exact nu este corcitura.

Pedigree se mai numeste si actul de origine al cainelui este dingurul document care atesta apartenenta la o rasa.
Pa, pa!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel de rasă pură!
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Pedigree- de rasă
Câine care se trage din părinți cu atestare, astfel știi sigur că e de rasă. De asemenea, dacă părinții sunt câștigători de premii, e mult mai probabil ca și el să câștige ceva premii.

| Iubibilăă a răspuns:

Caine care are parinti de rasa si nu maidanezi.
Pa, pa.

| davidtm a răspuns:

Inseamna ca are niste acte de origine, si ca provine din parinti de rasa pura, garantata ..adica nu e corcit.e totul in regula la el.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai inseamna ca acel catel este din rasa pura, mai exact nu este corcitura.

Pedigree se mai numeste si actul de origine al cainelui este singurul document care atesta apartenenta la o rasa.
Pedigree-ul unui caine arata cine au fost bunicii, parintii catelului respectiv.
Pa, pa!

| Dafii a răspuns:

Hmm, am mai răspuns la o astfel de întrebare chiar azi.

Un câne cu pedigree este un câine de rasă pură ce provine din părinţi campioni, care la rândul lor sunt rasă pură. Dacă părinţii sunt campioni, înseamnă că şi el va deveni dacă este antrenat şi dresat.

Pedigree este şi actul de origine al unui câine!

O seară bună!