| Yamx a întrebat:

Ce mananca porumbeii?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Painea aruncata de pietoni pe jos.

| DayByDay a răspuns:

Semintele de floarea soarelui si de canepa contin proteine, avand un nivel relativ ridicat de ulei (32-44%). Deci sunt foarte bune surse de energie.
Iarba canarasului (Phalaris canariensis) are un continut relativ ridicat de proteine (17%) si mediu de grasime (6%), prin urmare, are valoare energetica medie.
Mazarea si lintea au un continut ridicat de proteine (23-26%), dar continut scazut de grasime (doar aprox. 1%) in ciuda bogatiei lor in energie.
Porumbul este o importanta sursa de vitamina A, dar are valoare energetica ridicata si de aceea tebuie sa le oferi doar cantitatea strict necesara.
Le plac orzul alb si meiul rosu, bobul alimentar si lupinul.

| valentingb a răspuns:

Nu graunte, sunt prea mari.
Grau, seminte, secara.

| Cartitza a răspuns:

Seminte, Paine, Funda? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rate.
Oameni care fac poze cu bot de raţă.

| axeldavid a răspuns:

Toate gunoaiele si resturile.

| 7Mary7 a răspuns:

Graunte, cam ce mananca de obicei pasarile!

| MasterXXL a răspuns:

Cam ce manca papagalul(gasesti cam la orice magazin)si astia "smecher" nu mai spuneti ca manca cac**, carne si altele.Eu am si stiu ca manca seminte. Daca nu aveti nu comentati!

| Patriciia a răspuns:

Grau, porumb, seminte de secara ...acm depinde daca vrei sai hranesti pe strada le poti da cam orice adica ma refer la paine la fursecuri pufuleti ..chestii din astea, sper ca te-am ajutat, fundita:*?

| scienceftw a răspuns:

Mancare.

| Liteon a răspuns:

Porumbeii manca grau, cucuruz, seminte de floarea soarelui le dai cate o mana la 3 zile dar nu aia din magazin dinaia dupa camp din floare. sper ca ti-am fost de ajutor si daca vrei fundabig grin?

| bicutica a răspuns:

Seminte

| Andreyutzu_Eu_Kta_1993 a răspuns:

Porumbei manana mazare piatra vanata pisata floreasorelui sare bobe