| MZc a întrebat:

Ce mâncare umeda pentru pisici adulte recomandați? Al meu mănâncă sheba și royal canin uneori, dar mai rar ca e aproape 5 lei plicul. Vreau să-i mai schimb mâncarea. Nu ii place whiskas, friskies, Felix sau coshida. Ii plac mâncărurile cu sos mult. As vrea să-i iau ceva nou, dar sa nu fie ceva foarte scump.

Răspuns Câştigător
| MSDInteres a răspuns:

Găsești la Maxi Pet o gamă largă de produse, hrană umedă și conserve (pui, curcan, pește, vită). Caută produsele de la Stuzzi Cat că e adorat de toate pisicile.

| MZc explică (pentru MSDInteres):

Mulțumesc, o sa încerc. Stuzzy se găsește doar online? Nu găsesc în supermarketuri lidl, Cora?

| floresdemayo a răspuns (pentru MZc):

La tine, in oraș, nu există MAXI-PET? Un hipermarket, doar cu produse pentru animale Știu că e in Bucuresti, Sibiu, Cluj, iași... Il recunosti ușor, are o mascotă, deasupra magazinului, un cățeluș gigant, gonflabil din rasa dalmațian. https://imgur.com/a/AIxPsbR
Nu vei găsi in Lidl sau Cora. Ci doar in magazinele Maxi pet, Animax, ZooPlus, deci in pet shop-uri. Vei găsi o gamă largă de produse și îți poți răsfăța animăluțele cu tot ce le place.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca l ai obisnuit pe un anumit tip de mincare nu i schimba brusc, ca il dereglezi, sheba manica mai rar nu ca nu i ar plăcea, esti tu zgîrcă si nu i cumperi, daca ai animal de companie mai renunti tu la bere si cumperi mincare de mîță, daca vrei sa il ai 15 ani daca nu da i pîine cu lapte si tu ghiftuieste te cu mititei si bere.

| MZc explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sheba mănâncă zilnic, royal canin mănâncă mai rar, citește cu atentie

| zilog a răspuns:

In general mâncărurile pentru pisici si bobele din punctul meu de vedere sunt făcute din animale noarte
ce se face dacă îti moare porcul în bătățură de tenia limbrici chestii? Se duce la abator unde se colectează si doar nu o să îl dea la oameni să îl mănâce oameni ci o să se facă din el mâncare pentru pisci și câini!

Ce faci cu o vacă dacă ți-a murit boul sau animalul în bătățură!?
îl duci la abator și îti dă bani pe el chiar așa și mort!

De ce să facă cu el!? mâncare pentru pisici!

Dacă ai un porc infestat cu paraziți ce se face cu el? Țî-l ia la abator și îl face mâncare pentru pisici și câini

Așa că eu cunosc un om care gusta din toate chestiile alea pentru pisici si câini biscuiti boabe si mi-a spus ca de la fiecare facea feluri diferite de limbrici si viermi
era cam inconștient

până la urmă i-a venit mintea la cap!
Dar pe la vreo 17... 23 ani nu avea atâta creier cât are acum
și chiar îl râma curiozitatea data viitoare oare ce fel de viermi o să facă!?

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Bobele creează dependență si mâncarea pentrucâni și pisici
pentru că dacă dai la o pisică bobe apoi nu o să mai mănânce niciodată în viață nici un fel de altă mâncare
oare de ce nu mai mănâncă pisicile nici un fel de altă mâncare după ce au fost hrănite cu bobabe
șî înainte mâncau până și pepene sau mămăligă

| mdaaa6372829 a răspuns (pentru zilog):

Wtf, pisica mea mănâncă boabe si multe alte feluri de mâncare, sunca, carne, paine, sământână etc. Ce ai?

| MSDInteres a răspuns:

Puteți încerca Bonacibo: https://bit.ly/3izjERc