| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Ce parere aveti despre animalele salbatice din circuri(dresura de lei, tigri, elefanti). Eu sunt de parere ca sunt chinuite si ar trebui eliminata dresura de animale din circuri.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru darrio2007):

Nu vreau sa stau cuminte.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Este o adevarata industrie chestia asta cu animalele de la circ sau cele de companie. Nu vad cum ar dispare asa ceva.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru darrio2007):

Stiam si eu ca e o industrie. Animalele de companie nu sunt chinuite. Animalele din circuri reprezinta un risc destul de mare si sunt si chinuite. Daca sunt destui oameni care protesteaza, de exemplu prin distribuiri de poze cu texte pe Facebook, se poate schimba mult. Un simplu share conteaza destul de mult in acest caz si nu numai.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Nu cred ca un share poate rezolva asta.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru darrio2007):

Poate rezolva destul de mult in cazul acesta si in alte cazuri, de exemplu pentru a ajuta persoane defavorizate. Cine primeste un share il poate da mai departe si de aceea e important fiecare share.

| vocea a răspuns:

Este frumos pentru spectacol dar omul ar trebui sa evoluze. chestile astea erau fascinante acum 200 de ani, acum omul trebuie sa protejeze regnul animal.

| NoFeelings a răspuns:

Aceași părere pe care o am și despre vânzarea animalelor in peet-shopuri. Categoric, una jalnica. Dar, csf?

| Mejdej a răspuns:

Este foarte adevarat pe internet gasesti video cum animalele sunt batute si tratate jalnic. Multi oameni au inceput sa spuna NU circului dar nu se poate sa fim uniti noi Romani niciodata si nu o sa putem schimba nimic niciodata.

| SnowKat a răspuns:

Dupa parerea mea nu ii o iedee buna acest lucru luand animalele din salbaticie ca sa le ti intr-o cisca ne fiind libere si nefericite ii un mare dezavantaji fata de vauna lumii.

| WinnetouApacheKnight a răspuns:

Noi avem impresia ca noi suntem buricu pamantului si putem sa facem aproape orice pe pamantul asta, inclusiv sa hotaram destinele altor creaturi sa ne batem joc de ele si sa le omoram daca avem chef. Circul cu animale si vanatoarea de placere trebuie interzise!