| Classy a întrebat:

Ce parere aveti despre bichonul frise la apartament? Latra mult? Cum se comporta? Funda

5 răspunsuri:
| presus a răspuns:

O rasa jucausa care latra mult, mananca putin.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Se comporta, ca toti catelusii jucausi! big grin

| Anna0111 a răspuns:

Ma bucur ca-ti pot raspunde la aceasta intrebare deoarece am si eu unul si tin foarte mult la el.

| Anna0111 a răspuns:

Iti recomand sa-ti iei unul de mic ca sa se obisnuiasca cu tine si sa-l dresezi mai usor. De obicei daca lasi cainii in casa singuri latra dar eu am gasit o metoda de a nu latra. Am cumparat mai multe jucarii sau i-am dat jucariile mele de cand eram mica. Le pun intr-un colt apoi ea se duce si doarme pe jucarii, se ascunde sub ele sau se joaca. Acum depinde de comportamentul fiecarui catelus. In general aceasta rasa este foarte jucausa, vrea mereu sa aiba parte de afectiune din partea stapanului sau. happy In caz ca va latra il poti avertiza printr-un sâsâit sau sa-l bati putin la fundulet. Asa va intelege cu siguranta si in timp nu va mai latra. Iti recomand cu drag aceasta rasa si nu vei regreta, te va binedispune :*

| Classy explică (pentru Anna0111):

Ti-am lasat un mesaj pe privat.:*