| eliana100 a întrebat:

Ce parere aveti despre caine la apartament?

Răspuns Câştigător
| Larryy a răspuns:

Daca intr-adevar iti doresti un caine, nu te descuraja. Sigur, iti va fi putin greu, de aceea iti recomand sa iti iei unul de talie mica. Va trebui sa ai mare grija de el, sa il plimbi foarte mult, deoarece, stand la apartament, nu are forte mult spatiu de a alerga. Iar in privinta parului nu iti face griji. Daca iti iei unul de rasa talie mica, ca un bichon, de exemplu, nu lasa nici macar un fir de par. Iti spun din propria experienta. Dar totusi, trebuie sa ii acorzi destul de mult timp. Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nasol pentru el si pentru tine, trebuie plimbat, ingrijit si sa stai cu ochii pe el sa nu fac prostii in casa. Mai bine la curte de 1000 de ori.

| Syndre a răspuns:

Acum depinde, dar în general am o părere proastă. Sunt totuși rase create special pentru companie care se pot adapta destul de ușor la viața de apartament, cu condiția să-i scoți zilnic. Dacă vrei câine la apartament gândește-te bine, trebuie să-i acorzi cel puțin o oră pe zi de plimbat pe afară(e important să-i consumi energia, altfel recurge la comportamente distructive și rămâi fără pantofi) și trebuie să alegi o rasă care n-are chiar atât de multă energie( aici te ajută google-ul).

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena0189 a răspuns:

Daca tu chiar iti doresti un caine la apartament cumparati, doar ca va trebui sa ai foarte mare grija de el, sa il plimbi in fiecare zi si multe altele. E o responsabilitate destul de mare. Daca tu crezi ca poti sa ai grija de el, multa bafta happy

| FataCurioasa a răspuns:

Nu e prea ok! Cainele va fi chinuit intre 4 pereti, ti-as recomanda pesti, sau poate broascute, daca vrei ceva de acvariu, daca nu ar merge si niste papagali. Cainele are nevoie de spatiu, un apartament nu ii poate oferii tooate necesare unei vieti fericite!

| PoTpUnEoInTrEbArE a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei ori un caine mare (gen st. Bernard) deoarece e mai lenes sau un akita inu care se adapteaza foarte repede la orice gen de locuinta si in plus e si foarte frumos si usor de intretinut dar trebuie si el plimbat. Sper ca te-am ajutat, funda? :-)