| adina02 a întrebat:

Ce parere aveti despre cruzimea fata de animale?

20 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Hello,Adina! pai, oamenii care omoara sau chinuie animale sunt niste ratati! ce le-au facut saracele animale? de ce merita bataie sau sa isi piarda viata? sincera sa fiu, i-as omora pe oamenii care fac lucrul asta.as vrea sa se infinteze o campanie ceva gen,, Unicef" dar sa se salveze animale.

| klau95 a răspuns:

M-as sacrifica daca as vedea pe cineva ca secestreaza vreun animal nu imi pasa cine e eu ma bag si o sa iasa cu scantei.Pt ca iubesc animalele si mi-e mila de ele si deaceia, eu ma fac Politia Veterinara! Numa bine.

| YumiSukinanda a răspuns:

Iubesc animalele si daca as vedea vreuna chinuita mi-as da si viata pentru ea. Daca ar fi sa aleg ori sa traiesc eu ori toate animalele din lume, as alege sa-mi dau viata pentru ele, ele sunt sufletul meu toata mila le dau lor!

| Senorita2000 a răspuns:

Pai orice animal are viata lui.Pana si cea mai mica faptura.Asa au si ele viata cum o avem si noi.Deci trebuie sa avem grija de animale.Dar daca nu putem, macar sa nu ne batem joc de ele.

| daηă a răspuns:

Eu iubesc animalele si ii urasc pe cei care sunt cruzi cu ele. crying

| Saphy97 a răspuns (pentru daηă):

Cei drept sunt o mare iubitoare de animale! Oameni care le chinuie sau mai rau le omoara nu isi au rostul in lumea asta daca ar fi dupa mine i-as condamna la moarte sau i-as chinui la fel ca pe animlaul pe care lau chinuit!

| daηă a răspuns (pentru Saphy97):

Cata dreptate ai! straight face

| adina02 explică:

Am aflat acum 2 zile ca in Limanu este un om care uraste caini si ii spnzura, bate fel si fel de lucruri oribile.Nu intele de ce nu putem avea mila!

| LadyGA a răspuns (pentru adina02):

Horror! persoanelor astora le ar trebui un sfarsit la fel de nasol...

| adina02 explică:

Eu am 3 caini.Acum 6 luni cateaua mea Suzy a fost calcata de o masina, nu a patit nimic dar...cand o vedeam cum plange inebuneam.In continuare acum este lovita de biciclisti cu piciorul, este oribil!

| ItachiUchiha a răspuns:

Eu am o pisica e langa mine si doarme.Animalele trebuie protejate.

| NuDauFunda a răspuns:

Lumea simte nevoia sa-si defuleze frustrarile, e ceva normal. Numai ca unii nu se pot abtine si apeleaza la acte de violenta, ori fata de semenii lor, ori, cei mai lasi, fata de animale.
Ce sa zic...de fiecare data cand vad pe cineva batand sau batjocorind un animal imi doresc ca eu sa fiu in loucl lui, iar el in locul animalului. Sa vad daca-i mai place.

| NuDauFunda a răspuns:

Sa nu uitam ca in Statele Unite se primesc amenzi mari si se face chiar puscarie, in cazurile extreme, pentru maltratare sau ucidere de animale. La noi...nimic. Lumea se uita, unii rad, altii sunt revoltati, dar nimeni nu face nimic.

| KaRy a răspuns:

I-as condamna la moarte pe cei care omoara sau le fac rau animalelor! Serios!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Adina! De exemplu daca cineva ar jupui un caine de viu ( am vazut un film cu cesefac cu cainii din china, crede-ma daca ai vedea filmu ala ai inebuni) la omul care a facut asta i-as face la fel si l-as chinuit pe om pana moare ca sa vada cum e. Si nu e vina cainilor de pe strada ca musca copiii, oamenii i-au lasat pe strada si daca le este foame se trag din lupi si logic vor musca. Oamenii care sunt cruzi cu animalele ar trebui sa fie chinuiti ca sa vada cum e, dar ce rost are sa zicem toate astea, oamenii n-o sa inteleaga niciodata ca nu e bine ce fac!

| LadyGA a răspuns:

Buna adina! o parere foarte proasta, logic. Nu inteleg cum unii oameni au atat cruzime in suflet, cum pot ei sa maltrateze un animal? Eu ador cainii, dar iubesc orice animalut si imi dau lacrimile numai cand ma gandesc la copiii aia de pe strada care lovesc un caine sau o pisica si multe altele de genul. Nu mai zic de adulti care otravesc, lovesc...pff... Tu ai vreun animalut?happy

| Simbolist a răspuns:

Nu am o parere prea buna fata de cei care isi manifesta cruzimea fata de animale deoarece Dumnezeu l-a pus pe om stapan peste ele iar ele au rolul unele sa il hraneasca pe om, altele sa il ajute la muncile campului, altele sa il imbrace cu blana lor...

| florinboss10 a răspuns:

Mie imi plac foarte tare caini. Miau dat si lacrimele cand am vazut la televizor cum au omorat 102 caini din adapost!

| razvan123456789 a răspuns:

Daca iti place sa omori animale parerea mea de pshiatru ie ca esti nebun asta devine deja un drog cum alti se drogeaza si organizmul cere tot mai mult in cazul asta cere sa omori tot mai multe animale, daca e vorba de un prost care omora copii ie cazul de probleme emotionale parerea mea este ca trebuie sa fii cu niste bile lipsa la creier sati placa sa fi crud cu animalele sau sa le omori

| alos64 a răspuns:

Oameni prosti care nu au facut nimic bun in viata si au consumat aiurea oxigenul recurg la aceste modalitati pentru a se crede mai superiori.Eu daca as avea puterea i-as pedepsi exact cum au maltratat ei orice animal nevinovat.