| Eu_9064 a întrebat:

Ce parere aveti despre cum sunt tratate animalele in Romania?

Răspuns Câştigător
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Prost.Nici nu ma pot gandisad...
Cand vad anumitzi stapani cum dau cu piciorul in cateii lor imi vine sa-i dau direct la politieangry...cu ura asa se comporta ce saracele animalutze care ne sunt alaturi trebuie pe ele sa se descarce ele sunt singurele alaturi de noi toata viata lorsad. Si ne iubesc mereu orice le-am face(vb de cele care au stapani)si.Asta e multumirea noastra? Nici nu exista servicii care sa-i ajuteoh go on.In Romania nu exista Nimic!

7 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Jumate din Romania sunt ca niste barbari!
Eu tot timpu' apar cainii sau pisicii maidanezi, si de fiecare data plang cand ii vad pe strada siguri, vai de eisad
Ar trebuii sa fie o politie de animale cum a zis andreealovepeace.
Poti sa te uiti la Animal Planet la ora 18:00 si vezi acolo oras care iubeste animalele.

| ExtraSakadat a răspuns:

Exact cum zice L3m0n.Sa speram ca se poate face ceva!

Bafta!

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde de la caz la caz.Eu stiu de un cartier unde toata lumea hranea pisicile de cartier cu cu whiskas si stiu oameni care bat animalele dar in general in ultimii douazeci de ani am constatat ca a crescut iubirea si respectul fata de animale mai mult decit respectul fata de oameni.

| OrochiFan a răspuns:

Ca niste mici fiinte fara suflet si sentimente! sunt oameni care se gandesc doar la ei si la micile fiinte ca si cum ar fi doar niste ochi si blana, ei nu vad acea privire dragalasa si iubutoare de pe fata lor cum facem noi

| Deddu a răspuns:

Ar trebui sa fie "Politia Animamelor" pentru ca peste jumatate din animalele din Romania sunt tratate...in ultimul hal! pana la urma cateodata noi suntem animalele numa ca alea cu 2 picioarelaughinghappy

| cipailina a răspuns:

Parerea mea este ca, foarte prost sunt tratate! Multi le trateaza ca pe niste gunoaie si le lasa sa moara de foame! Acest comportament este INACCEPTABIL! Sunt ele animale, dar la randul lor au nevoie de anumite lucrui. Eu cred ca asa cum trebuie sa ne iubim om pe om, fara ura pic de ura, asa trebuie sa le iubim si pe ele. Pana la urma sunt fiinte date de Dumnezeu.Toti suntem creati Lui. E nedrept ce fac unii!

| L0r3na a răspuns:

Animalele in Romania sunt tratate...ca si animalele.Si nu ca niste suflete nevinovate lasate de Creator pe Pamant.Nu mi pare deloc corect, mai ales ca iubesc animalele enorm si ii detest pe toti cei care le-ar face rau. De fapt si oamenii in Romania sunt tratati ca si animalelestraight face. Dar asta e iubita noastra tara si din pacate nu stiu cand ne vom trezi la realitate...slabe sansehee hee
Oricum ma bucur ca mai sunt iubitori de animale pe lumea astahappy Ii admir pe acesti oameni si consider ca au o inima si un caracter minunathappy