| cinecitesteeGAY a întrebat:

Ce parere aveti despre detinerea unui sarpe ca animal de companie?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Cred ca fiecare cu fetish-ul lui tongue
eu nu vad nici o placere in a avea un pet cu care nu pot sa ma joc, sta numai in colivie, si mai ales un sapre, un soarec, chiar alb, sau orice altceva care poate sa provoace repulsie si care s-ar putea sa sperie musafirii, sa ma paraseasca nevasta, sa invit o fata si sa se urce pe masa cand vede animalu', etc.
DAAAAAAAAAAR

FIECARE CU FETISH-UL LUI tongue~~~~

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am o parere proasta si foarte proasta!
sarpele nu este un animal de companie! Este un animal de periculos, care nu aduce nici un fel de beneficiu persoanei sau casei unde locuieste, punand viata tuturor in pericol, chiar daca este un sarpe neveninos, dar atacul lui poate fii mortal prin incolacirea in gurul gatului si sufocarea prazii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scârbos

| Celcestietot a răspuns:

Nicio parere.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca-ti place, n-ai decat.

| aXy99 a răspuns:

Stupid.

| Felys a răspuns:

Pentru mine animal de companie este sa imi tina companie, sa se bucure cand vin acasa, sa isi doreasca sa fie atins, sa se tina dupa mine prin casa, prin gradina.Sarpele nu ar face nici una din astea.Imi plac toate animalele dar pe langa mine nu imi doresc decat foarte putine si serpii nu fac parte din dorintele mele

| romeo78 a răspuns:

Dacă e un șarpe neveninos, mic, da, e o alternativă ca animal de companie. În rest, trebuie evitat. Șerpii sunt crescuți de crescătorii pentru venin folosit în industria farmaceutică de obicei. Trebuie condiții speciale, plus sunt specii care cresc foarte mult în lungime, greutate și devin incontrolabili. Și, o felină, sălbatică, de talie mică, dacă o crești de pui o mai poți dresa. Pe când un șarpe, niciodată!
De unde credeți, că se spune, despre unii prieteni, că sunt ca niște șerpi? De aici, de la faptul că un șarpe niciodată nu a putut fi îmblânzit, făcut animal de companie.

| Dragosdoar a răspuns:

Te cam plictisesti cu el, ai avea distractie o leaca cand ii dai mai dai de mancare ceva viu, dar in rest te uiti la el si atat