| adina02 a întrebat:

Ce parere aveti despre pisici? eu le urasc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu-mi plac pisicile (chiar deloc. Si culmea e ca daca e vreo pisica prin zona, imediat se lipeste de mine laughing ), insa trebuie sa recunoastem ca si ele sunt folositoare. Nu-mi plac pisicile deoarece vad in ele ceva "fals" si lingusitor. Fac ce vor ele, cand vor ele. Si e buna vorba. Doar cainele are stapan, pisica are slujitor. In plus pisicile nu se pot dresa, tocmai din cauza "caracterului" lor. Insa, hai sa ne orientam spre animalele care ne plac si sa le lasam in treaba lor pe cele care nu ne incanta. Daca pisicile nu-ti plac, ce animal iti place si de ce?

19 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

E u nu le urasc. Am avut o pisicuta la bloc dar acum am dus-o la tara. Pisicile sunt foarte dragastoase si afectuase si incearca sa ne arate mereu cat de mult ne iubesc. Seara cand ma culcam pisicuta mea venea mereu si se culca la picioarele mele. Era asa de dulce. Cum puteti sa puneti ca le urati. Mi se imoaie inima numai cand le privesc in ochi.
Dar imi plac mai mult caini. Ieri am vazut un golden retriever... era asa de frumos, nu-mi venea sa ma mai despart de el. big grin

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu se prefac. Pisicile sunt iubitoare si inteligente. Sunt incapatanate ca mine si fff lingusitoare.Dar nu toate sunt asa. De ex Kittty pisicuta mea era o comoara. Nu era prefacuta cum spuneti voi. Era speciala, foarte fricoasa, se speria si de umbra ei dar ma iubea foarte mult. Cand am dus-o la tara si eu am plecat o saptamana m-a cautat prin casa si acum a sfarsit omorata de Rex dar nu-l condamn nici pe el. Si-a facut datoria oarecum. Nu o stia asa ca a considerato intrus si a prins-o. Saracuta...

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

O am la poza de la profl. Nui asa ca e o scumpa... As vrea sa dau timpu inapoi si sa nu fi permis sa o ducem la tara, dar m-au aburit ca nu va pati nimic si alte chesti din astea si am cedat... dar nu trebuia

| NoNameJunior a răspuns:

De ce le urasti?!
mie mi se par niste animale de companie super dragute! dezavantajul lor este doar ca lasa par.
eu nu o sa le urasc niciodata.

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Bravo fata, si eu le urasc! Is niste finte rele cu niste ochi rai si nu fac altceva decat sa lase par!

| Karinakari99 a răspuns:

Eu le iubesc! Sunt atââât de drăguţe!

| Madalina285 a răspuns:

Sincer,nici mie nu imi prea plac pisicile, prefer cainii!

| joane a răspuns:

Rasp meu nu e "dc urasti pisicile" ci dc urasti animalel?!
mi se pare o porcarie s afaci asa ceva de multe ori animalele ne inteleg mult mai bine decat o fac oamenii si Pt virusxxx112 eu prefer sa pup o pisica in bot dupa ce a mancat soareci de cat sa pup un om pe obraz care ii nespalat
pisicile sunt mult mai curate
ele se spala zilnic si de mai multe ori nu ca unii oamei
scuze dar esti dea dreptu fraiera sa urasti un animal! eu abia dc pot tipa la unu din mila iar u declari pe un site ca nu le suprti
eu nu pot ura un caine nici dupa ce ma musca da sai urasc pe toti! iar u ai probleme cu pisicile?!
nu mi se pare ceva normal
eu cand eram mica mancam cu mainile de la pisica si am inhalat par am un pisic la bloc si vreo 4 la sat sunt in stare sa cumpar mancare speciala animalelor de pe strada in loc sa-mi cumpar o ingetata DOAR ptc ei au mai multa nevoie si MERITA!

| adina02 explică:

Mie imi plac canii la nebunie.in momentul de fata am 8 la curte sapte fratiori si mama lor si unul in apartamet.

| adina02 explică:

Nu urasc nici un animal in afara de fisici.se prefac la fiecare minut.le urascccccccc!

| carminaburana43 a răspuns:

Eu nu le urasc dar nu mi-s dragi pentru ca umplu casa de par si o colega de-a mea a fost operata ca i-a intrat in plamini fir de par de la pisica in afara de asta notile de vara nu poti dormi normal ca scot un tipat sau urlet cumplit cind se imperecheaza.

| nosferatu a răspuns:

Si eu te urasc laughing

| virusxxx112 a răspuns:

Si eu le urasc, au purici, mananca soareci sunt scarboase, si cand vezi pe altcineva cand o pupa in bot dupa ce mananca soareci.

| Dope a răspuns (pentru virusxxx112):

Şi câinele tău, ce face? Mănâncă c*cat?winking

| KittyEmma a răspuns:

Eu le ador

| Giulia97Anna a răspuns:

Anonimous978 cum ai putut sa faci așa ceva?! Pe lumea cealaltă vei linge in c*r acea nevinovată pisica! Nu înțeleg ce vina avea biata fiinta?! Dacă ți se va intampla si ție la fel sa nu întrebi de ce!

| Meli34 a răspuns:

Si eu le urasc! Avem ceva in comun! happy Funda?

| anonimous987 a răspuns:

Si eu le urasc atat de mult ca sa le omor in stil barbar ca un berserk,am omorat si pisica fostei ca rasplata dupa ce m-a inselat si parasit,am omorat-o pe ultima asa:era o pisicuta medie am chemat-o(pis pis)apoi am luat-o si am dus-o in spatele unui bloc, era noapte, am dat-o cu capul de asfalt si i-am dat cu piciorul si pumnii in coaste pana nu a mai mieunat si la un moment dat i-am strivit intestinele, s-a auzit ca un partait puternic, apoi am vazut ca mai respira si i-am dat cu sutul in coaste si in cap pana a inceput sa se zvarcoleasca cu coloana rupta si mieuna usor apoi i-am strivit capul cu piciorul si am savurat momentul

| tigerstf a răspuns (pentru anonimous987):

Futu-ti mortii ma-tii de gunoi, ratat boschetar si parazit al societatii care esti daca dau ochii cu tine iti rup oasele ba animalule scarba dracu care esti caca-m-as inaintea ma-tii sa mearga-n limba usca-mi-as chilotii pe fata ta de boratura dracu avorton fata la betie.ti-as sugera sa-ti faci un control la capu ala esti bolnav psihic ba baiatule.Eu te-as decapita sincer..esti un pericol pentru societate si faci umbra pamantului de pomana.Azi omori o pisica maine un om, cunosc tiparul. faptele tale nu reflecta decat ca esti un distrus, frustrat cu o viata de **** si poti fi sigur ca undeva, candva vei plati pentru faptele tale; asta daca nu te linsez eu inainte..nu-ti doresti asta crede ma