| Mihnea2669 a întrebat:

Ce poate pati pisica mea daca a mancat un elastic. Este pur si simplu in elastic. dupa ce l-a mancat a mancat si niste peste. Poate pati ceva sau o sa il scoata cand o sa faca caca? va rog raspunde-ti

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa il scoata ea cand face treaba mare, nu va pății nimic

| LPCTSTR a răspuns:

Il va scoate pe partea cealalta in urmatoarele ore.

| gabicoo a răspuns:

Vezi partea plină a paharului:
dacă nu elimină elasticul pe partea cealaltă poți folosi pisica drept elastic pentru praștie!
laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde cat de mare e. Au fost cazuri in care pisicile au mancat fasii de plastic sau elastice mai lungi si a trebuit sa fie operate

| zilog a răspuns:

O sa faca un peste balon

in general nu pateste nimic
stai fara griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa o duci la un veterinar sa ii faca o radiografie sa vada cum este. Elasticul acela poate ramane in mate daca nu l-a mestecat si l-a inghitit intreg si o poate deranja si pe ea.Atat pot sa-ti spun.E posibil totusi daca l-a mestecat sa-l dea afara.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Harfagre):

De cand stii tu ca nu se vede?=) happy
Un catel de al meu mi-a mancat elasticul de par si s-a vazut.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai vai vai cât de bine o să se vadă elasticul la radiografie
doar nu este radio opac
nu este din piatra
asa ca o sa se vada cicuciu

| anonim_4396 a răspuns (pentru zilog):

Vai filosof mare mai esti! De-a ***** cand mi-am dus cainele la radiografie dupa ce mi-a mancat elasticul de par s-a vazut.Mentin sa spun si ca nu stiu ce fel de elastic i-a mancat lui pisica dar mie mi-a mancat un elastic mai pufos si gros si s-a vazut.De aia am zis, ca doar nu ma bag la postari sa scriu degeaba si daca ar fi cazu si fara sa stiu.

| Feri5 a răspuns:

Stai linistit!
O situatie asemanatoare am avut si eu. Am avut o pisica care a mancat peste cu tot cu punga in care era pus. Ideea este ca am aruncat o punga cu o conserva din peste iar ea, neputand scoate pestele de acolo, l-a mancat cu tot cu punga. A doua zi, am observat ca avea punga la fund. A iesit pana la urma si treaba asta, dar nu ai de ce sa te ingrijorezi!