| asi02 a întrebat:

Ce pot face unei pisici care este foarte nesimtita? Tot ce inseamna mancare "omeneasca" nu se lasa pana nu mananca. Este în stare să dea capacul de pe o oala și să manance din ea, cu toate că bolul ei e plin cu mancare umeda/uscata. Nu mai pot lasa niciun container chiar și sigilat prin bucatarie pentru că gaseste o cale de a lua mancarea din el. Va rog frumos ajutați-ma, am ajuns în pragul disperării în care ma gandesc la adopție pentru că pur și simplu nu mai pot

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pisica nu-i nesimtita, ci doar infometata!
O pisica satula nu fura niciodata de mancare!
Hraniti pisica pana o saturati si nu va mai fura.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 6 ore | Jassmina a răspuns:
Pisica nu-i nesimtita, ci doar infometata!
O pisica satula nu fura niciodata de mancare!
Hraniti pisica pana o saturati si nu va mai fura."

si Jassmina reuseste DIN NOU sa BATA CAMPII RAU
cucoana, CITESTE inainte sa TE ABEREZI... IMBECIL:
omul a scris:

"cu toate că bolul ei e plin cu mancare umeda/uscata."

deci, TU esti obisnuita sa iti infometezi TU pisica TA... sadica amarata!

@asi02 sincer, nu stiu, stiu doar ca pisicile sunt foarte greu de dresat si, sincer, stiu ca suna rau, dar la mine in casa as vrea sa nu traiesc in teroare, asa ca as da pisica aia la un adapost de animale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă variantele spuse de ceilalți mai jos. Dacă nu dă roade niciunul din răspunsuri, dă afară pisica din casa. Știu că sună dur, dar nu o s-o vrea nimeni așa. Nu există altă cale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*mai sus

| NunuNini a răspuns:

Nu ii place mancarea ei de conserva. Vrea mancare gatita. Nu e singurul caz. Da-i cate o portie de mancare "omeneasca" cum ii spui tu si se va linisti.

| Popa482 a răspuns:

Am auzit că piperul este un aliat bun în cazul ăsta. Presară-i niște piper pe masă, iar când se vă spăla va fi deranjată de el, se întâmplă o dată, de două ori și cică s-ar potoli...