| Eduard619 a întrebat:

Ce rasa de caine imi recomandati.
Vreau sa fie usor de intretinut si sa fie dragastos sa se ataseze repede xD mentionez ca nu vreau un caine mare.Argumentati alegerea. Funda xD

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cam toti cainii se ataseala de stapanul sau, in principu il cauta pe "alfa".
De exemplu cainele meu pechinez il asculta mai mult pe tata decat pe mine, si cel din curte metis ( maidanez) ma asculta doar pe mine.
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector#
Pe acest site poti sa cauti "cainele ideal" in functie de ingrijire, inaltime, greutate, afectiune, etc.
Eu ti-as recomanda orice rasa de caine, orice rasa isi iubeste stapanul mai mult decat se iubesc pe sine, si ar face orice pentru stapan, chiar daca nu e stapanul "alfa" ( ti-o spun din experienta), eu ti-as recomanda sa adopti, cainele adoptat iti este 100% loial.

| Eduard619 explică (pentru LaLaura):

Multumesc :*

| LaLaura a răspuns (pentru Eduard619):

Nu ai pentru ce.

| Eduard619 explică (pentru LaLaura):

Imi place catelul tau din imagine laughing xD

| LaLaura a răspuns (pentru Eduard619):

laughing e metis, pechinez cu schnauzer, si e batrana, are 14 ani.

7 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

O corcitura!
Eu am un caine corcitura si e de talie mica, e mai bine decat unul de rasa.

| Miron_Sanda_1990 a răspuns:

Ia-ți un cățeluș/ă maidaneza de mic/ă și crestel/o eu așa am făcut și e o cățelușă excelentă și derapat niște studii au dovedit că cîinii maidanezi sunt mai ascultători și deștepți.

| Marin_Radu_1994 a răspuns:

Golden retriver.Este usor de dresat si se ataseaza de tine.