| ErnestIonuț a întrebat:

Ce rasa de câini imi recomandați? Făra Amstaff,Pitbull, Rotweiller si ciobănesc

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Husky happy daca stai la curte, altfel te umpli de par

| ErnestIonuț explică (pentru Sonia822):

Stau la curte dar voiam să-l țin și în cameră, probabil voi lo-a un dalmațian

| Sonia822 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Pai se poate si in cmera, dar trebuie periat aproape zilnic, si lasa mult. par. Dar expresivitatea si afectiunea nu le-o inlocuieste nimeni. E cainele cu care poti vorbi, daca il intrebi ceva, e d-ala de raspunde. Uneori si canta.

| ErnestIonuț explică (pentru Sonia822):

Nu stiu daca am eu răbdarea astalaughing

| Sonia822 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Pai toti sunt la fel, mai putin maidanezii. Au nevoie sociala, si nevoi fizice. E o reaponsabilitate. Si ei simt durere, la fel ca omul. Au sentimente- sufera daca pleci. Daca il iei de mic, si ulterior te reagandesti, te va recunoaste ca stapan doar pe tine, toate viata, chiar daca il dai la altul. Iti va duce dorul, va suferi mult. Ia o decizie informata, asa cum omul are tabieturile sala, si cainele are. Si inainte sa iti iei, trebuie sa te informezi cu privire la stilul lui de viata. Sa vezi daca faci fata, pentru ca s-ar putea sa aiba nevoie de iesiri dese, de ingrijire speciala, de afectiune multe. Unii nu mananca orice. Doar midanezii papa tot.