| marevna13 a întrebat:

Ce rasa este acest caine?
https://ibb.co/Z6wP00h

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu e normal sa il lase liber prin parc.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maidanez in doua picioare.

| marevna13 explică (pentru darrio2007):

Stapanii lui il lasa sa alerge bezmetic prin parc, e imprevizibil, a alergat spre copilul meu, noroc ca am ajuns prima langa copil si am apucat sa il iau in brate inainte sa ajunga la el. Cand a vazut asta, a stat langa piciorul meu si daca faceam un pas ma latra. Am experienta cu cainii si i-am spus pe un ton ferm "nu e voie!" dar imi tremurau picioarele. Stapanul n-are nicio treaba, sta cu el la locul de joaca al copiilor, iar cainele pandeste si se repede la alti caini si se bate cu ei. Credeam initial ca e un metis de lupta.

| Salontanul a răspuns (pentru marevna13):

Nu cred ca este un caine rau! Este un caine lup corcit. Cainii (nu toti dar foarte multi) sunt atrasi de copii si s-ar juca cu ei.

| marevna13 explică (pentru Salontanul):

Stiu sa recunosc un caine care vrea sa se joace, am avut si am caini. Acesta parea la vanatoare, urechile pe spate, mergea la trap, capul inainte tinta spre bebe.

| darrio2007 a răspuns (pentru marevna13):

Nu e normal sa il lase liber prin parc.

| mihai69 a răspuns:

Pare a fi un maidanez pur sânge...

| marevna13 explică (pentru mihai69):

Seamana cu un caine de vanatoare si are ochii albastri.

| mihai69 a răspuns (pentru marevna13):

Poate că seamănă, dar nu prea răsare...