| anonim_4396 a întrebat:

Ce rase de caini pot bate in lupta un Pitbull? As vrea mai multe rase! merci

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

O singura rasa are sanse mici in fata pitbului Tosa Inu asa zis cainele ninja razboinic lupta fara sa faca galagie.Asta e rasa cu sanse mici in fata unui pitbul.

| aless007 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Ma frate tu te-auzi ce vorbesti, cica o singura rasa are sanse mici..imi vine sa rad,pitbull-ul ia bataie de la caucazian de nu se vede,iar pentru cultura ta generala,cel mai puternic caine de lupta la ora actuala este Kangalul turcesc, care "matura" cu pitbulli, tosa, asia centrala, si alte rase.

| aless007 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Uite aici cum isi ia bataie pitbullul de la caucasian laughing) https://my.mail.ru/mail/bill.byrne/video/_myvideo/85.html

| Barbu_Alexandru_1993 a răspuns (pentru aless007):

Abia acum am văzut ca răspundeam de mult... Pai tu știi ce vorbești pitbullul ii mănâncă pe toți la un loc... Frate stai liniștit în banca ta și nu răspunde aici dacă nu știi

43 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Fila brasilero, corso, rotweiler

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici un caine nu bate un pitbull care a fost crescut pentru lupta. Nu asculta toate prostiile toti isi lauda caini si zic ca omoara si sunt foarte tari dar in realitate sunt ca niste maidanezi. Eu de exemplu am un caine pitbull corcit cu amstaff cu care am facut 15 lupte si nu a pierdut nici una.Sa stii ca daca cresti un pitbull pentru lupte nimeni nu o sa aiba sanse in fata lui

| feraryyy78 a răspuns:

Nu. In opinia mea pitbullul este cea mai puternica rasa de caine, nu poate fi invins.

| ElWray a răspuns (pentru feraryyy78):

Cel mai tare caine poate fi considerat Tosa, Rotweiller, Cane Corso, Bulldog americani dar nicidecum amstaff. In general toate rasele pittbull sunt puternice si nu doar din cauza puterii ci din cauza spiritului de luptator. Acesti caini lupta pana ce nu se mai pot ridica de asta au fost interzisi. Cu siguranta nu e cel mai tare caine din lume.

| Barbu_Alexandru_1993 a răspuns (pentru feraryyy78):

Asa este?

| JockerStoica a răspuns:

Salut. Eu cred ca conteazaz si antrenamentul cainelui peddigreeul etc.Si cred ca un Rottweiler ar reusi sa bata un pitbull problema e ca pitbulul pentru asta a fost creat pentru bataie.Dar s-a dovedit ca si rasa de caini Kangal ar putea sa ucida un pitbull scrie pe net kangal si documenteazate. Oricum parerea mea e ca nici o rasa nu poate sa bata un pitbull Pitbullul ii mananca de vii pe toti cainii din toate rasele!

| Cristian_Herghelegiu_1989 a răspuns (pentru JockerStoica):

Nu vorbiti supeficial documentativa de tosa,,

| Frumos_Visul_Tau_1982 a răspuns (pentru JockerStoica):

Un pitbull ia bataie de la kangal din toate punctele de vedere voi nu stiti nimic de cat pitbull kangal e peste ori ce caine la ora actuala

| bogdiy a răspuns:

Rott si hamstaff

| PiTbuLuL a răspuns (pentru bogdiy):

Cum vorbesti prosti ca un rottweiler bate un pitbul macar gandesti inainte sa vorbesti? Rottweileru este un caine de paza nu pentru lupta pitbulul a fost creat special pentru lupta de ci nu mai vorbi prosti si documenteazatetongue

| adytza1998 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Frate tu chiar m-ai facut sa zambeschappy este adevarat ca ptbullul are mai multe sanse pentru ca are musculatura mai dezvoltata dar asta nu inseamna ca un rotweiller antrenat nu face fata, am fost si eu la multe lupte de caini si cunosc, am un prieten are un rotweiller de talie mare rupe tot cu cainele ala parca e turbat in lupta, degeaba ai pitbull daca nu il antrenezi si nu ii oferi o alimentatie corespunzatoare pentru ca daca este gras in 10 minute nu mai face fata la lupta, oboseste oricum la lupte nu se commpara un pitbull antrenat cu un rottweiler dar asta nu inseamna ca nu are nici o sansa

| Spataru_Ilie_1991 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Bravo pitbull spune-le adevarul despre rasa cainilor nostri ca ei nu stiu ce inseamna un pitbull

| Albert_Juhasz_1978 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Da pittbulul o ia de la rottweiler am eu unul care muncă la micul dejun numai pitbuli

| Dafii a răspuns:

Te gandesti sa iti pui cainele sa se bata cu un alt caine straight face? In loc sa ii chinuiti, lasati sa duca o viata linistita.

Răspuns utilizator avertizat
| de_Fier_Tasos_1993 a răspuns:

Eu am vazut o lupta intre doua catele una de pitbull si uma de caucazian vreau sa spun ca femela de pitbull a facut-o praf pe ce de caucazian cu toate ca ea este foarte blanda cu oameni si copii si nici nu a fost antrenata pentru lupta dar ce sa-i faci frate daca-i de pitbull

| karasel a răspuns:

Uite aici cam ce rase bat pitbullu...sau mai bine spus cum bate Kangalul toate rasele : http://www.dailymotion.com/video/x13bmkw_kangal-vs-all-breeds_auto

| Lupu_Mario_1990 a răspuns (pentru karasel):

Ai perfectă dreptate (KANGALUL bate tot în ***(750psi mușcătura )dar poate sa fie și 1000daca e forte fff nervos)

| raduresedea a răspuns:

Caucazian, mastiff tibetan, amstaff

| Lucian1314 a răspuns:

Salut! Multi caini pot bate un Pitbull, dar depinde de cine la antrenat.Un caine Ciobanesc German ii poate face fata unui Pitbull pentru ca este foarte rapid

| Lupu_Mario_1990 a răspuns:

Singura rasa care poate umora orice specie din specia canidae e KANGALUL(750psi)#Pittbul(235psi)Wolf(407)

| Mc'Allister_Denny_1992 a răspuns:

Cea mai tare rasa de caini este kangalul

| marius10lucian a răspuns:

Pitbullul este pus in prima clasa a cainilor de lupta alaturi de tosa...adevarul este insa altul... exista cateva rase de caini care au sanse sa bata pitbullul cum ar fi Dogo Argentino,Presa Canario,Kangal, Ciobanesc de Asia Centrala, Bulldog American, Cane Corso, Rottweiller. spun asta pentru ca am vazut multe lupte in care pitbullul a pierdut in fata acestor rase.

| Reisuke a răspuns:

Eu unu am amstaff nu l-am pus nici o data sa se bata dar parerea mea e ca daca il atrenezi etc nu o sa ai nici o problema cu el in lupa totul tine de atrenament

| Robi_Ilyes_1988 a răspuns:

Mai au sanse si asia central presa canario cane corso depinde cum atrenati dar la lupte de cani pitbull argentin dog cane corso cei mai bun

| Peiu_Corin_1980 a răspuns:

Deci din toti cei care au raspuns, unul singur are un mesaj normal. Restul nu cred ca depasiti varsta de 12 /14 ani. Cu asa specimeni ne mai miram de ce este interzisa rasa aceasta la noi. Despre progenitura care a pus intrebarea nici nu mai vorbesc, simpla lui intrebare ii arata varsta si inteligenta

| Vulpeee a răspuns:

Copii si bolovani..nu comparati jarlele de pe strazi filmate si urcate pe net..aia nu e documentare (in doc aia vezi si kangali sparti de presa si dogo arg)nu marimea conteaza..conteaza antrenamentul, cresterea.ca detinator de doberman, pitbull, si dogo argentino iti spun ca in opinia mea dogo sau presa ar putea sa faca asta dar depinde de fiecare exemplar in parte.lasati.ma cu cainii creati pentru protectia oilor si tinuti in lant..lumea lucreaza zilnic 3 4 ore pe zi nu ii lasa in lant si le arunca cate o paine..deci,despre ce vorbim?

| Darius_Herman_1996 a răspuns:

Dogo Argentino ii pune pe toti in fund daca este bine intretinut

| Adrian_Salagean_1969 a răspuns:

Kangalul este foarte puternic si de asemenea viobanescul de asia centrala dar Kangalul este si foarte rapif nu se teme de nici un animal salbatic sau domestic, ce sa mai vb fe pitbul sau si mai rau amstaf daca este antrenat cum trebuie nu are nici o sansa pitbulul in fata lui.

| sarmalele a răspuns:

Salut...frate nu mai vorbiti fara sa stiti ceva despre alti caini, voi daca aveti pitbull il puneti pe primul loc in tot, asa eram si eu inainte dar acum m-am interesat mai bine de toti cainii si am vazut scenarii despre fiecare, un rottweiler poate face un pitbull praf, pe Discovery a fost un test care are muscatura mai puternica, pitbull-ul a muscat 236 iar rottweiler 367.Deci un rottweiler poate face praf un pitbull mai ales daca rott-ul este si antrenat...Bafta

| Peiu_Corin_1980 a răspuns (pentru sarmalele):

Te0ai documentat?laughing)..doamne ce distrusi sunteti unii dintre voi

| Lupu_Mario_1990 a răspuns (pentru sarmalele):

De fapt nu chiar 367...ci 338(dar totuși cel mai periculos câine din lume e KANGALUL in pnm(750 fix psi)))

| Florin_Topan_1975 a răspuns:

Dar stiti ce inseamna un cane corso ati stiut ca este cel mai puternic la muscatura si daca este si antrenat pentru lupta atunci sansele sant mici cam petru orice adversar!

| Marius_Moreanu_1976 a răspuns (pentru Florin_Topan_1975):

Esti cam.....nestiutor...cea mai puternica muscatura o are kangalul in jur de 745psi

| Moldoveanu_Denis_2003 a răspuns:

Pitbullu isi ia bataie de la:doberman, amstaf, kangalsi bresa kanario.

| Barbu_Alexandru_1993 a răspuns (pentru Moldoveanu_Denis_2003):

Boss nu știi ce vorbești... Frate dacă nu știți nu comentați voi ce vedeți pe net normal ca dacă e un pitbull dala slăbănog care nu știe normala ca își ia bătaie dar poți sa pui tu orice rasa de câine ca nu bate pitbullul... Pitbullul e taticul lor la bătaie?

| Isvoranu_Cosmin_1993 a răspuns:

Rase care pot bate un pitbull fara nici un fel de probleme: kangall, tosa inu, bully kutta, alabai, caucazian etc.