| alecx67 a întrebat:

Ce sa fac daca mi s-au furat niste caini? Am depus deja plangere la politie

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic.
Ai anuntat deja Politia si acum astepti sa vezi daca sunt ei norocosi si-ti gasesc cainii, desii ma indoiesc ca mai sunt de gasit, ca cine i-a furat, probabil i-a vandut imediat.

| alecx67 explică (pentru Violleta2022):

Am stat sa ma uit toata ziua pe site urile astea de vanzari dar nimic. Ce oameni?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alecx67):

Nu cauta pe site-uri, ca cine fura nu pune marfa furata online, ca-i prins imediat!
Cateii cu siguranta s-au dat pe pagina lui de FB, sau pe la prieteni, intrebat din gura in gura, sau trimis poze cu telefonul.
Stai la bloc sau la casa?
Cine stia ca ai catelusi?
In general prietenii vand informatia asta la altii, de aceea trebuie sa incepi cu ei sa-i verifici, ca nu stiu strainii ce ai tu in casa, sau curte.

| alecx67 explică (pentru Violleta2022):

Stau la casa si da sunt sigur ca a fost cineva care stia ca sunt acolo

| Violleta2022 a răspuns (pentru alecx67):

Du-te la ala acasa si vezi daca u cumva ii are in magazie sau camara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vezi dacă nu locuiesc chinezi sau vietnamezi în zonă. La noi la Gilău îi mănâncă.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Știi cine i-a furat? Lipești afișe prin oraș cu anunț și recompensă. Pui anunțul și pe Olx, grupurile orașului, grupuri de animale din județ.
Altceva nu prea ai ce să faci.

| Nonolita a răspuns:

Presupun ca erau caini de rasa.
Ai anuntat politia. Bun. Dar urmareste anunturi de vanzare si da si tu anunt in presa ca ti s-au futar cainii, sa nu-i cumpere nimeni.

| alecx67 explică (pentru Nonolita):

3 bulldogi, asta fac acum

| Nonolita a răspuns (pentru alecx67):

Succes sa-i gasesti!

| alecx67 explică (pentru Nonolita):

Mersi

| RStar a răspuns:

D-asta este bine sa pui microcip, acum ii gaseai imediat.