| DoroteeaH a întrebat:

Ce sa ma fac?
Cățelul meu (7 luni), este foarte moleșit de 2 zile. Nu vrea sa mănânce nimic! Nu vrea sa iasă la plimbare, preferă să doarmă sau sa stea pe jos, în timp ce îl mângâi pe lângă urechi...
Mi se pare că e trist, dar cățeii nu pot fi în depresie, nu?
Ce trebuie sa fac? Sau aveți idee de ce ar putea să aibă?
Va rog frumos, am nevoie de lucruri concrete, nu presupuneri!

Răspuns Câştigător
| inaaaa a răspuns:

Eu îți spun din proprie experiență, asa a pățit si cainele meu. Ii este cald, caldura il moleseste, il face sa fie somnoros. Asigura-te ca are apa rece in permanenta, si incearca sa il tii in casa, sau daca nu poți, macar la umbra. Sper ca te-am ajutat. ☺️

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

TIne-l in casa ca-i este foarte cald.
Da-i sa bea apa proaspata si rece si mancarea favorita.
Vezi daca are nasul foarte uscat si crapat, semn ca are febra, caz in care trebuie luat si dus la veterinar.
Sa stii ca si cateii pot avea depresie, mai ales cand sunt mici si isi pierd mama, sau cand sunt maturi si isi pierd partnerul sau stapanul favorit.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi cu el la veerinar si aflii.

| ariannakaterine a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să duci cățelul la medicul veterinar, el îți va pune un diagnostic concret!
Multă sănătate! happy

| Bulboacă10Teo a răspuns:

Eu cred că ar putea fi de la temperaturile ridicate din ultima perioadă și dacă este așa cel mai probabil îi va trece după ce se va mai acomoda puțin