| 123surprise a întrebat:

Ce se intampla cand un porcusor de guinea are labutele fierbinti?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Imi pare rau sa vad indiferenta in cei ce raspund pe aici sad. Cand labutele sunt fierbinti,sau temperatura corpului este ridicata,se poate sa aiba o infectie undeva prin corp! Sau ar mai fi varianta ca il tii langa o sursa de caldura. Daca sta langa calorifer, soba, resou, etc, i-al de acolo si du-l undeva mai la racoare(20 grade sunt ok sa stii), daca il ti intr-o camera foarte incalzita nu ii faci bine. Daca consideri ca temperatura in camera este ok si porcusorul nu are probleme din cauza asta, ramane prima varianta.Eu as zice sa ii fierbi apa cand i-o dai o perioada, da-i sa manance mancare de calitate, cumpara-i niste vitamine, in cazul unei infectii asta va ajuta cu siguranta. Daca temperratura nu ii scade dupa asta il duci la veterinar.Dar daca nu are alte simptome, cu vitaminele si apa fiarta si racita ar trebui sa fie ok.Multa bafta, si respect pentru faptul ca ai intors raspunsul colegului meu mai inevoluat happy!

| 123surprise explică (pentru Doctorfishadi):

Multumesc mult, apreciez enorm ajutorul tau, chiar iti multumesc m-ai ajutat enorm big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti fie rusine, vezi ca ai un privat de la mine pe contul cu care m-ai jignit! happy

| 123surprise explică:

Pe bune ma ciumbarlescoc prietena mea se consuma ca cine stie ce se va intampla si tu ma spartane cazut in prapastie, ma desfiguratule si batutule de soarta vezi-ti de viata aia care e ca si tine, esti un nebun care in momentele lui de luciditate este doar idiot care se apuca sa comenteze pe internet doar asa sa treaca viata asta ma tu ce scop ai sa consumi aeru in zadar sau ce? cu tot cu agentu tau termic