| Maruntelu_Gabi_1999 a întrebat:

Ce se intampla daca noaptea porumbeii nu stau pe oua?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Atunci ouăle nu clocește și puii nu iese.

| DoarAlin a răspuns:

Ouale nu se clocesc suficient. In cel mai rau caz, puiul va iesi cu handicap. Vorbesc din experienta.
Dar daca nu sta deloc pe el, atunci nu se va cloci deloc, si nu va iesi nici un pui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarAlin):

Lol.
Iese cu sindromul down ca nu l-a clocit ma-sa cum trebuie.
Depinde. daca are cuib, si e cald unde ii tine el, nu e mare problema.
Nici gaina nu sta toata ziua pe cuibar, pana ies puii, ca ar muri de foame si de sete.

| DoarAlin a răspuns (pentru anonim_4396):

Lul, adevarat. Chestia e ca am un porumbel, care cat a fost un ou, nu a stat aproape nimeni pe el. Nu a iesit deformat, doar mic. Rasa lui este de cuc, astia sunt mari, dar asta a ramas cat un pui de gaina.