| Georgiana209 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu sterilizezi pisica?
DAU funda!

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O chinui.

| Crackman a răspuns:

Face pui

| zilog a răspuns:

Numic nu te blesteamă Dumenzeu nu îti merge rău in viață
gândestete daca te-ar maltrata cineva pe tine
si ai rămâne cu dureri groasnice tot restul vietii
si traumatizata psihic

Asa ca daca nu sterlizezi pisca si este fata o sa faca pui daca gaseste un motan
daca nu gaseste motan o sa cârâie că vrea motan o sa miaune vreo saptămână de 2 ori pe an

Dacă este motan atunci o sa vrea sa faca pipi urât mirositor prin casa ca sa isi marcheze teritoriul sa arate ca exista un barbat acolo
ca aia e casa lui.

Dar dacă il prinzi șî il dai cu nasul acolo si in timpul in care il strivești cu nasul une a făcut pipi ii dai si palme din fundul gradinii după ceafă șî il si cerți
o să ințeleagă a zecia oară că tu nu glumești si de fiecare dată când mai incercă să își marcheze teritoriul tu o sa îl strivești cu nasul acolo aproape să ii rupi nasul si dacă vede că nu glumești atunci întelege
pentru că motanii isi incerca norocul de câteva ori dar daca tu ii arati ca asta nu iti place si esti dura si aspra cu el când face treba aia rușinoașă
atunci înțelege să nu mai facă
pentru că șî pisicile pot fi dresate
dar ele se bazeaza pe faptul că o să te prostesca ele pe tine
pentru că pisicile sunt mincinoase si prefacute si perfide ele incerca ca mereu sa fie doar așa cum vor ele
dar dacă văd că nu au cu cine
atunci gata înțeleg și nu mai fac ce le-ai spus să nu mai facă.

Eu am resit să dresez o pisică să intre de buna voie la spălat in cada cu apa plina si sa inoate in apa calda

am reusit sa o dresez sa vina cand o strig indiferent ce treba are

am reusit sa o dresez sa treca la locul ei nu unde dorea ea ci in locul in cre stia ca nu isi ia bătaie
si se ducea in locul ala daca stia ca a facut ceva rau
exista un loc la vedere unde doream eu sa stea
asa ca pisicile cand sparg ceva sau când fac ceva rău fug si se ascund
dar mai bine sa le dai tu locul in care sa se ascunda
daca cumva au mancat o pastila sa poti sa o scoti din gura lor
daca cumva sau taiat la o labuta sa nu te chinui sa o scoti de sub pat sau din debrara ci sa fie dresata sa se duca acolo unde stie ca ii este locul cand ii spui treci la locul tau sa execute in tocmai si instataneu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veterinarul mi-a spus ca o sa miaune toata ziua sa iasa si poate sa ia sida de la alte pisici. Evident daca e femela ia veol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Inseamna ca o lasi cum e de la natura, sa faca pui si toate cele. Cum te-ai simti sa fii tu sterilizata?

| Edisor27 a răspuns:

Risti sa te trezesti cu pui

| Gherghel_Bianca_2002 a răspuns:

Din cate am auzit este mai sanatos daca sunt sterilizate. Daca doresti sa iei aceasta decizie sa ai grija cu ce o sa le hranesti, mancarea proasta (cea ieftina pe care o gasesti prin toate magazinele) le poate afecta, pot avea probleme cu rinichii sau sa devina obeze. Le poti lua mancare de pisici sterilizate. Am gasit nutraline la 36 de lei 1.5 kg sau 12 lei 400 de gr.
In general se sterilizeaza pentru a nu mai face pui, motanii se plimba si asa ajung multi pisici noi pe lume si multi raman fara stapan