| Andreea6272 a întrebat:

Ce se intampla dupa ce doi caini se imperecheaza iar dupa se separa? Cațeaua ramane insarcinata obligatoriu sau sunt sanse sa nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa imperechere, femela (cateaua) ramane garantat gestanta. Si asta se produce datorita faptului ca ''inciotarea'' lor dureaza suficient de mult timp incat toata sperma ejaculata de masculul respectiv sa ajunga in mod cert pana la cel mai indepartat ovul existent in sacul gestationaluxistent in uterul femelei. big grin

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea are șanse să nu rămână.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câinele o face când ea miroase bine, când e în perioada fertilă, deci rămâne.

| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramana gravida si sa faca catei frumosi.

| romeo78 a răspuns:

Nu e obligatoriu. Dar, de obicei, da!