| Neagu_Ionut_1996 a întrebat:

Ce se poate intampla daca cainele mananca otrava de soareci?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Se ingrasă? In cel mai fericit caz, daca nu mananca mult, poate avea o indigestie. Depinde de otravă. In celalalt caz, il ingropi in spatele casei.

| aCek1ng a răspuns:

Depinde de cantitate. Pentru siguranta acestuia mergi cu el la veterinar.

| AIeXxX a răspuns:

Daca cainele mananca otrava, otrava mananca cainele

| urseyul a răspuns:

Cel mai bine contactezi un veterinar, exista sansa sa nu pateasca nimic, sau sa faca toxinfectie alimentara, se administreaza vit K si scapa

| westie21 a răspuns:

Moare... catelusa mea a mancat si am dus o imdiat la vet. I au facut injectii in branula cu calciu. Daca il injectezi f repede provoaca greaata. Numai asa a vomitat ca sa elimine. S dupa ne au dat niste pastile. Si a revenit. Cel mai bine este sa pui la loc sigur otravurile.

| Neagu_Ionut_1996 explică (pentru westie21):

Momentan ii vioaie, i-am dat lapte si albus de ou...veterinarul a zis sa ii monitorizam comportamentul si daca e mergem maine

| westie21 a răspuns:

Vai doamne fereste! Cum sa i dai sa bea lapte?!?!?!?! Laptele nu face decat sa absoarba mai rpede otrava! Si eu am facut greseala asta. du l la vet mai repede...

| MihaelaElena67 a răspuns:

Sa moara! Fugi la un veterinar

| IulianCreativ a răspuns:

Ai grija daca a mancat o cantitate mare sau concentratie mare ar putea murii.
Bfta.

| BurcaPetricaDanyel a răspuns:

Moare, dai sa bea lapte.

| anonimanonimt a răspuns:

Avand in vedere faptul ca soarecii mor daca mananca otrava si caini ar pati acelasi lucru si in caz ca mananca ar fi bine sa il duci de urgenta la veterinar!

| CachiAlama a răspuns:

Ooare,va muri boss, esti un om fara inimioara aratoasa

| MilitaruStelu a răspuns:

Daca a mancat multa, ar fi recomandat sa ii dai sa bea zeama de varza sau apa cu sare. Dar te sfatuiesc sa te duci a un veterinar cat mai repede posibil.

| AlleLorena a răspuns:

Du-l la veterinar! Poate sa fie intoxicat sau si mai rău sa moara...Cat de repede poti...Asa ii va face ceva