| Cariba1929202 a întrebat:

Ce spuneti de acest skateboard.
Placa skate Blind

Model
Spectrum R7 8.25
Culoare
Portocaliu
Constructie
7 straturi de artar canadian, full concave
E 190 lei. Sunt încăpătoare m-am dat doar pe penny board pana acum.Cam ce mărime ar fi bună pentru trick uri
Sau asta e cu mult mai ieftina la 90.
Material placa- artar chinezesc, Forma placa- dublu concav, Sasiu aluminiu 5 inch, Roti PU: 50 x 36 mm, Rulmenti- ABEC 3Dimensiuni- 78 x 20 cm x 11 mm, Greutate maxima admisa- 110 kg, Standard EN 71/13613Producator- SPARTAN SPORT, Austria

1 răspuns:
| Ash00 a răspuns:

Daca te-ai dat doar pe penny board nu are rost sa ti cumperi un skateboard mare care este pentru cei avansati. Ia-ti unul mai mic (depinde cati ani ai) si incearca sa faci pe ala scheme. Cu cat mai mic, cu atat poti face mai usor schemele la inceput. Dupa 2-3 ani daca reusesti sa inveti macar 5-7 trickuri (unora le ia 2 ani sa invete un singur trick, e destul de greu) atunci poti sa-ti iei o placa mai buna.