| Costeaalexa89 a întrebat:

! Ce știți de site-urile astea ce donează cățeii din străinătate și trebuie sa pletesti doar transportul? Si il trimite cu avionul și ți-l livrează acasă? Pare în regula sau este fals? Cunoașteți?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este o cacialma de talie mare.
"Primesti" gratis un catel ales din anunt publicitar, dar tu trebuie "doar" sa-i platesti transportul, pasaportul, hrana, cazarea, vaccinele etc. etc. sa poata fi trimis animalul.
Totalul banilor trimisi "la rapid" conform indrumarilor si pretextelor primite in e-mail se poate urca la sute de euro in cateva ore!
Daca nu trimiti banii, atunci nu mai primesti catelul ales.
Daca trimiti toti banii ceruti, nici atunci nu primesti nimic: ori pateste ceva catelul, ori nu mai primesti nici un e-mail de la "donator".

(Faza am intalnit la o doamna caresi-a ales un bichon maltez si a fost usurata de aproape 3000 lei in doar 3 zile.)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"site-uri care doneaza catei din strainatate". afara nu sunt caini maidanezi, o data, si a doua oara, cainii romanesti ce au?

| NelsonM a răspuns:

Avem si noi caini si sunt frumosi antinationalisto...

| 0k8 a răspuns:

Daca vrei un caine ia-l direct din Romania de la un centru de adoptie.

| AdeA1991 a răspuns:

De cele mai multe ori sunt site-uri capcana, dar daca intr-adevar se nimereste sa dai de vreunu real, animalutele ajung la noii stapani intr-o stare deplorabila daca nu chiar moarte.
Sfatul meu e sa adopti din tara. Sunt suficiente locuri de unde poti sa faci asta.

| Costeaalexa89 explică:

Aici nu este vorba de căței maidanezi și alte ele! Este vorba de un chiuhaua! Cine da 400 euro aici în România! Vezi doamne plătești doar transportul animalului când îți vine la domiciliu