| inflicted a întrebat:

Ce trebuie sa manance o pisica de 6 luni intr-o zi? Pot sa-i dau mancare gatita?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Atat pisicile, cat si cainii de langa casa omului, mananca ce primesc si ce gasesc.
Vezi ce mancare ii place si ce ocoleste.
De exemplu, pisica vecinei NU mananca mezeluri cu soia si aditive, doar carne adevarata (CTC natural), dar nu mananca nici pestele, sub nici o forma (?). In schimb, este mare vanator de soareci, sobolani si pasari, prinde zilnic cateva si le duce semi-moarte la stapana, sa se mandreasca cu "vitejia" ei.

| Catrice a răspuns:

Vezi ca unele pisici au intoleranta la lactoza, mai rar cu lactatele.

| alina2k18 a răspuns:

Tinand cont ca pisicile sunt carnivorewinking nu omnivore ca bipezii ii trebuie hrana speciala pentru ele, mai ales ca e kitten si e in crestere.
Deci bobite si hrana umeda.
Ocazional puiut fiert/fript.
Nu o invata cu hrana ta pentru ca iti va sta numai pe masawinking

| JicaContra a răspuns:

Dap, poti sa ii dai mancare gatita, atat timp cat e carne
mai ales de peste
sau mancare speciala pentru pisici cum ar fi... MAI ALES Whiskas

altfel, in fiecare pisica exista o inima de leu, iar leii mananca NUMAI CARNE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că da, de ce nu? Ar fi bine să o înveți să mănânce cam orice... Dacă nu, în comerț se găsesc diferite pliculețe de carne pentru ele, boabe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar și grija ce îi dai. Îi poti lua și mâncare de pisici: Whiskas

| Aldutssss31 a răspuns:

Nu e ok sa-i dai mâncare gătita, nu este sănătos pentru sănătatea ei, pisicile maidaneze mănâncă orice pentru ca nu au de ales.Cumparai mâncare specială pentru pisici cu varsta sub 1 an.

| Daaaanaaa a răspuns:

Desigur!
Majoritatea pisicilor maninca tot ce le dai deci ce maninci tu ii poti da si ei dar daca poti ii mai dai din cand in cand si mincare de pisici eu personal ii dau pisici mele mincare gatite dar in 1-2 zile ii dau si mincare de pisici
Succes