| KolG a întrebat:

Ciao la toti! Am si eu acasa o femeluta de crested gecko la varsta de 1 an. Vreau sa ii mai cumpar un mascul pentru a-l creste si peste 1 an poate sa ii reproduc. Intrebarea este, ii pot tine in terariu pe amandoi? Nu imi permite spatiul/timpul/banii sa ii fac/cumpar in terariu nou, iar in caserola nu vreau sa il tin. Am auzit ca unele persoane tin chiar si 3-4 gecko dar doar 1 mascul si n-au avut nici o problema. Deci este vreo problema daca ii cresc de acum impreuna? Daca da, vreau si eu sa stiu ce se poate intampla. Multumesc!

1 răspuns:
| Betta4ever a răspuns:

Ce spi tu acolo e o minciuna.Am și eu și nu poți tine în general mai mulți.Masculul o poate stresa pe femela și dacă tot vrei sa nu îți moara, mai bine nu îți bate joc de ei și tine doar femela pana poți sa cumperi un nou terariu și pentru un mascul.