| S0nofS4tana a întrebat:

Cine credeti ca ar castiga intr-o lupta dintre un doberman si un malamut de alaska? Si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Malamutul de alaska apartine grupului utilitari si sint folositi la trasul saniilor, la concursuri, animal de companie si la expozitii. O fi o specie puternica, doar ca dezavantajul lor e ca sufera majoritatea de displezia de sold, iar la caracter seamana mai mult cu o vulpe si multi presupun ca ar fi caini de paza dar se inseala amarnic, ei fiind foarte prietenosi, afectivi si latra foarte rar deci intr'o incaierare cu un doberman care, a fost "creat" pur si simplu de catre omul de stiinta Louis Dobermann, care vroia sa creeze "rasa perfecta a cainelui de paza" din incrucisarea a mai multor rase gen Rottweiler, Pinscher cu părul neted, Beauceron (un câine ciobănesc întâlnit în nordul Franței), Marele Danez și Manchester Terrier. Iti dai seama cate gene "agresive" si "Impulsive" acumuleaza un astfel de caine!?!? Acum, tu ce ai crede ...cine ar castiga o astfel dce "batalie" intre cei doi caini? ( batalie pe care nu ti'as recomanda sa o provoci si nici macar sa te uiti) tongue happy

16 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu conteaza!
Luptele de caini sunt ilegale, de ce sa pui doua suflete nevinovate sa se omoare unul pe altul? Omoarate tu!

| S0nofS4tana explică (pentru MeimeiPinguinu):

Ho bai pinguinule, practic intrebarea corecta era cine e mai puternic nu ca ii puneam sa se bata dobitocule!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Dobitoc esti tu, daca spui ca vrei sa stii care e mai puternic trebuia sa te exprimi altfel. Se intelege altceva daca pui o intrebare in felul asta.

| S0nofS4tana explică (pentru MeimeiPinguinu):

Tu crezi ca daca ii puneam sa se bata va mai intrebam pe voi cine castiga?

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Nu poti stii ce-i poarta mintea unui omwinking

| aDiDaSxD a răspuns:

Mamut de alaska pentru ca e mai mare si mai puternic e cam de 3 ori mai mare ca un doberman
Funda?

| S0nofS4tana explică (pentru aDiDaSxD):

Nu pot da funda asa repede, abia am un raspuns, eu vroiam sa stiu deoarece vreau sa-mi iau un caine si vreau sa fie si puternic si sociabil si am pus intrebarea asta de curiozitate dar o sa vad ce mai zic si ceilalti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aDiDaSxD):

Inseamna ca habar nu ai despre caini! ia da o privire peste ceea ce stiu eu despre dobermann!

| anonim_4396 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Iti recomand totusi un caine fidel, calm si devotat! DOar daca nu esti vreun "camatar" sau "recuperator" de...ceva...si iti trebuie dobermann sa intimidezi!

| S0nofS4tana explică (pentru anonim_4396):

Dar ce mi-ai recomanda sa-mi iau?, ca eu vreau un caine si sociabil adica prietenos si sa fie si puternic

| anonim_4396 a răspuns (pentru aDiDaSxD):

Auzi la el, malamutule de 3 ori mai mare laughing laughing! amuzantule!hee hee blana il face mai "voluminos" dar ca si talie, sunt la fel aman2 rasele! cred ca mai e putin si iti explodeaza micul tau creier cand afli ca ceea ce stiai tu despre anumtie lucruri e prea mult pentru tine laughing)!

| anonim_4396 a răspuns (pentru aDiDaSxD):

Daca vrei iti pot demonstra ca 1 + 1 = 3hee hee laughing rolling on the floor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Ia'ti un labrador, un caine foarte inteligent si fidel stapanului, deasemena puternic si perspicace intr'o eventuala "actiune" de a te proteja de cineva! tonguehee hee

| tituspullo a răspuns:

Am inteles ca te-ai referitin sensul de puternic\dominant.sunt de parere ca doberman.am avut un doberman si mi-a placut enorm acum il am pe al doilea are 1 luna.nu ezita sa-ti iei doberman.sunt foarte devotati stapanului, foarte inteligenti si destul de usor de dresat si bineinteles buni pentru paza.pentru asta au fost creati.pt alte informatii nu ezita sa ma contactezi

| sissssssssssssssssussssssssssss a răspuns:

AM si eu un alaska malamute de talie mare are 9lunii tasi recumando un malmut pentru ca ie devotat cu stapunul lui

| sissssssssssssssssussssssssssss a răspuns:

Am unu alaska malamute oare se poate bate cu amstaff