| BlackBeauty_8266 a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa imi conving parinti sa imi ia un catelus?

Răspuns Câştigător
| ingerasdragalas a răspuns:

Poti sa-i arati poze cu ei, sa iei adresa de unde i-ai putea cumpara si altele. Prin astea vreau sa zic ca trebuie sa pari foarte interesata de acest subiect :catelusul.
Apoi trebuie sa o convingi pe mama ta ca poti avea grija de el si ca-l vei ingriji.
Iar apoi trebuie sa o rogii.

5 răspunsuri:
| SentimenteColorate a răspuns:

Hey te ajut eu sgur va mergekiss
spuneti asa:

mama te rog imi iei si mie un catelus
voi avea eu grija de el voi face eu tot ce trebuie
te rog macar pentru cateva zilelaughing (pana cand va vedea ca il iubesti si il vei avea mereu)
te rog plzzz

| alwaysStyles a răspuns:

Pai spune-le asa mama tata, daca na iubiti asa cum spuneti trebuie sa imi aratati cumva asa ca m-am gandit la o solutie sa imi luati un catelus. Mama stiu ce vei zice dr am sa fac eu curat am sa ii dau de mancare din bani mei, am sa il plimb in fiecare zi, am sa ma joc cu el mereu si eu voi aduna mizeria dupa el voi trebuie doar sa spuneti DA in plus promit sa fiu mai buna la scoala si o eleva mode l. pai asta as fi spus eu e doar o sugestie. sper ca te-am ajutat

| Marckus a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te porti frumos, sa iei note bune la scoala, sa nu faci prostii si sa le zici ca tot ce iti doresti este un mic catelus de ziua ta. Sunt sanse de 99% sa primesti un caine. Bine inteles sa nu fie un caine de 1600 de lei sau de 2000 de lei ca atunci sunt sanse de 95% sa nu primesti unu.Dar daca stai la curte ai sanse multe da la bloc ai sanse de 45%, 50%. Succes! Iti recomand si o rasa destul de ieftina si super draguta. Rasa Beagle! Sunt cei mai draguti si jucausi! Succes si sper sa primesti un caine de ziua ta.Pa, pa!

| Iubiţica95 a răspuns:

Îi faci surprize,surprize,vii cu animăluţul acasă şi gata,nu are de ales.Aşa am făcut şi eu,la fel nu aveam curaj, dar nici eu n-am avut de ales, era cadou :p
Sau alta metoda este sa vb cu ai tai si sa le zici sati ia un catel timp de o saptamana si sa ai mare grija de el sa te joci cu el mult timp...si apoi parintii tai singuri cind or sa vada asta o sa-l ia la inima si o sa ai catelus :p Funda? happy

| JimmyThePunk a răspuns:

Sti ca mai sunt inca citeva ( sute de mii x_x ) intrebari exact ca a ta?