| eduard657 a întrebat:

Cine se pricepe la săbii? Am o sabie interesantă si as vrea sa stiu din ce an este.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E foarte interesanta. Dar nu era bine sa o si vedem intr-o poza?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pricepe nimeni la sabii, ca nu avem experti evaluatori pe site.
Mergi la un muzeu si cauta un evaluator si acolo ti se va spune daca exista unul in tara, sau cine te poate ajuta.
In orice caz, ar trebui sa stii ca: sabiile de jucarii sau cele artizanale, nu au nici o valoare, poate doar sentimentala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără să o văd, nu am cum.