| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca de cateva zile a venit o pisica la mine pe acoperis, eu am un fel de magazie deasupra casei unchiului meu dar acolo se ajunge doar cu o scara portabila ca si cum si acolo e un spatiu care duce spre magazie si cred ca sta acolo de cateva zile(pisica aia) dar nu incontinuu. Am vazut-o si afara pe strada dar cred ca acolo sta ca si cum ar fi casa ei. Nu stiu daca e fata sau baiat, pare a fi baiat pentru ca are pometii aia de motan cand sta dar nu i-am vazut spatele adica outele(ca sa nu zic intr-un mod urat) happy
Problema este ca eu am un motan de un an pe care il tin in curte (ca se aventureaza pe acoperisuri si strada este partea a doua) si in caz ca pisica aia care sta pe acoperis si nu pleaca e motan ma gandesc la ce e mai rau, cum ar fi ca l-a batut pe motanul meu(pare foarte salbatica, am vrut sa ii pun mancare si m-a zgariat cu ghiarele) sau ca motanul meu crede ca i-a furat locul asa ca a plecat. Mi-e foarte frica sa nu fi patit ceva, bunica mea mi-a zis ca i-a dat azi dimineata de mancare motanului meu si dupa nu l-a mai vazut. El pleca de obicei si se intoarce mult mai tarziu dar acum parca e ceva diferit pentru ca acea pisica e prin preajma. Va rog dati-mi sfaturi. Si mai am o intrebare, cum imi dau seama daca acea pisica e motan sau e fata fara sa o vad de la spate? Asa o sa ma mai linistesc ca nu din cauza acelei pisici a dispărut. Va rog ajutati-ma, nu vreau ca motanului meu sa i se intample ceva.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca poti so cauti prinde-o si ofera-i o viata de calitate in curte, cu o domesticire si ingrijire pe masura

| Sofer a răspuns:

Prinde o și vezi dacă e băiat sau fata și poți tine la tine. Nu o sa i se întâmple nimic motanului tău.