| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa hranesc o pisica mica?
La inceput ii dadeam lapte, dar acum ii amestec hrana uscata cu cea umeda! Are ceva?
Bobite pentru juniori pe care le poate mesteca usor si hrana umeda cu carne de la whiskas!
Am observat ca ii place foarte mult si chiar vrea mereu!
Sa i le dau amestecate sau separat?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde cat este de mica! De la o luna poti sa-i dai mancare de pisici junior,sau poti sa-i dai bobite imuiate in apa sau lapte,daca nu le poate roade. Poti sa-i dai si carne cruda,sau gatita ca mananca! Poti sa-i pui bobitele la indemana sa fie tot timpul si suplimentar sa-i dai si conserve de carne! Nu conteaza cum i-le dai,separat sau amestecate,atata timp cat le mananca! Daca nu o sa-i placa o sa refuze!
In afara de asta daca merge la nisip este bine! Daca este prea mica trebuie sa o stergi la fundulet cu putina vata ca sa urineze si sa defecheze! Daca nu,se umfla si face pe unde se nimereste! Aceste lucruri le face in mod nornal mama ei, care o linge dar daca nu mai este la mama... atunci este randul tau(s-o stergi, desigur laughing! )

5 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Ii poti da si mancare gatita(vecina mea are un pisoias mic si ii da mancare gatita si nu a patit nimic) incearca si tu.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

I le poti da si asa dar se va invata cu narav iar cand va creste mare ii va fi greu sa se dezvete. Ar fi mai bine sa ii dai hrana umeda o data pe saptamana, si chiar daca mai vrea sa nu-i mai dai pentru ca ea va vrea in continuuu pentru ca ii plac iar apoi o va durea burtica ( de la mancarea umeda, ca asa facea si Kitty a mea). Tu sa ii pui in castronel numai mancare normala de junior pe care sa o aiba impermanenta in castronel iar o data, de 2 ori pe saptamana sa ii dai si hrana umeda. Acum cand e mica sa ii pui jumate din pachetel si sa ii dai de 2 ori din el ca sa nu fie mult pentru ea, iar dupa un an ii poti da un pachetel o data si ii poti da si mancare de adulti( pe care sa o aiba impermanenta in castronel).
Succes!

| youaremyecstasy a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU nu nu nu nu nu nustraight face.nu amesteca macarea si nu ii mai da whiskas, nu e sanatoasa asa cum pare.du'o la veterinar si sa ii faci vaccinurile si o sa iti recomande veterinarul mancarica pentru ea:X.eu recomand Royal canin sau Hills sa-ti traiesca!

| 619_9539 a răspuns:

Poti sa le amesteci... daca mananca amestecat
si eu am o pisica mica si la fel ii dau sa manance
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are o luna aproape 2!
Si nu mai are mama, dar face la nisip si poate sa facabig grin
Norocul meulaughing