| anonim_4396 a întrebat:

Cui ii place sa compuna poezii si daca da cu cine si despre ce/cine?

4 răspunsuri:
| Landied a răspuns:

Si eu compun poezii.De obicei,cand sunt intr-o stare,compun o poezie care sa ilustreze acest lucru,daca nu inteleg un anumit lucru,un fenomen,daca ma nelinisteste ceva, la fel, compun.Eu sunt adeptul poeziilor mai neintelese, filozofice.Imi place sa creez ceva care sa te puna pe ganduri,care pare fara rost la inceput,iar pe parcurs,dupa ce patrunzi in poezie, abia atunci reusesti sa o deslusesti, sa iti dai seama despre ce vreau sa spun. Sper ca m-ai inteles.

| roxystomp a răspuns:

Mi-e imi place sa compun pozii foarte mult! In special despre natura. De obicei caut, ca versurile mele sa aiba un simbolism aparte! Ma iau putin dupa Tudor Arghezi blushing

| CastiCuMicrofon a răspuns:

Mie imi place sa compun poezii.
Am mai multe locuri/cauze/despre cine:
-in pauze la scoala, cand vad cum se joaca elevii, si ma distrez cand cad sau altceva
-cand sunt trist, ma eliberez pe foaie
-cand ma uita la natura, ma relaxez
-cand sunt plictisit, inventez lucruri SF (cum ar fi intalnirea cu extraterestri)
Sper ca te-am ajutat

| RINA2 a răspuns:

MIEEEEEEEEEEE! Cand eram mica am citit atat de mult operele lui Mihai Eminescu incat mai tarziu am inceput sa scriu si eu poezii,la inceput tot pe teme si motive eminesciene(natura,iubirea,singuratatea,durerea)apoi am inceput sa scriu despre ce era in viata mea,uneori descarcadu-ma chiar.(unei prietene,deoarece ne certasem, unui eveniment important, iubitului meulaughing )e fain sa te poti elibera astfel.pwpici:*:*:*:*