| Andreeaa20 a întrebat:

Cum aflu dacă motanul meu a fost rapit?
A plecat pe stradă și nu s-a mai întors. Au trecut două săptămâni de când a dispărut.
Era un motan de culoare albă îngrijit, și purta o panglică la gât.
Având in vedere că era îngrijit credeți ca l-a furat cineva? Sau a fost răpit? Cum sa-mi dau seama?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Motanii necastrati intra in "calduri" in luna februarie si sunt in stare sa umble dupa pisicute saptamani intregi.
Problema este ca, daca nu este obisnuit cu zona casei, el nu prea va gasi calea de intoarcere si, la urma, va trece in randul motanilor boschetari.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni la interpol, sau la CIA in Americi, ei sigur numai de motanul tau nu au auzit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai cum sa afli asta, din pacate.

Pune un anunt cu el sau cauta pe diverse grupuri din zona, cam atat ai putea sa faci. Desi... cand vede cineva un pisic pe strada, sigur nu ii face poza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intoarce el.
Daca nu e castrat poate o fi in căutare, prin vecini.
Mai asteapta si tu un pic, cine să răpească un motan?
Ai văzut și tu prea multe filme cu suspans.

| Februar30 a răspuns:

Vezi pe grupurile de Facebook, poate a postat cineva despre el. Sau posteaza tu o poza si povestea, poate iti raspunde cineva.

| krypton1234 a răspuns:

Buna chiar imi pare rau de pisoiasu tau nu poti decat sa cauti pe grupuri pe Facebook sau Instagram sa postezi acolo poze cu el.
Iar daca este ingrijit si cu panglica cum ai zis si nu dai de nimeni e clar l-a luat vreun taran de Bucuresti.
O zi buna si chiar imi pare rau...