| ZoZoHeart a întrebat:

Cum dresez pisica sa nu ma mai muste?

Răspuns Câştigător
| Căţeluşa_5424 a răspuns:

Pisicile sint foarte independente dar uneori nu le place ce faci atunci zgirie si musca. Dar de obicei o fac din joaca e normal!

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O lasi sa te muste, dar nu tragi mana. Ii tii degetul in gura cu forta pana cand isi da seama ca nu vrea sa mai faca asa. Si inca ceva, trebuie sa invete cine domina. E un pic greu cand e mica, dar apoi o vei avea educata toata viata happy

| 334499 a răspuns:

La mine toate pisicile pe care le-am avut muscau si asta era de la prea mult mangaiat :}

| calubalan a răspuns:

Faptul ca musca e din vina ta si anume ai "educat-o" asa! Incepe sa vorbesti cu ea, fa-o sa inteleaga ca NU e bine ce face DAR si nici tu si nici cei din casa nu trebuie sa o provoace intr-o joaca care sa duca la muscaturi! Va fi greu sa o dezveti de acest obicei absolut NATURAL si firesc pentru ea! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pisoiul meu pina acum 3 luni, in aprilie face 1 an, musca. Pina mi-am dat seama, ca nu-i place sa-l mangai mai mult decat vrea el, sunt firi foarte independente si sa stii ca ele ne tolereaza pe noi si nu invers. Ele comunica cu noi, e nevoie de putin timp alocat zilnic pentru a va crea un limbaj comun de intelegere. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punete pe invatat si lasa pisicile in plata domnului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pisica mea musca pentru ca noi o tot strangem in brate si se enerveaza... a mea sare dintr-o data si musca dar veterinaru a spus sa nu o ma-i tot strangem pentru ca de aia musca

| madalin_9052 a răspuns:

Asa sunt ele.