| mony100 a întrebat:

Cum fac la Sims 2 sa nu se mai trezeasca oameni noaptea? As vrea sa doarma toata noaptea cum fac? Ca eu nu i pun sa doarma ziua, da ei tot se trezesc noapte. De ce?

10 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Ei au nevoie doar de un anumit timp sa doarma. (pana isi reincarca energia) asa ca se vor trezi noaptea si isi fac de mancare sau ce fac ei.

Daca stii limba engleza ti-as recomanda sa intri pe forumurile de la sims pentru ca acolo sunt multe intrebar si raspunsuri care o sa te ajute.

Good Luck happy

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Apasa cand esti in oras pe CTRL-SHIFT-C si apoi scrie codul in chestia alba care iti apare deasupra : boolprop testingcheatsenabled true si apoi apasa enter intra la familia dorita si uitete la chestiile alea cu hunger energy confort ...si poti sa le schiimbi si sa le dai la maxim...:d fundabatting eyelashes please

| Leocerba a răspuns:

1)asigura-te ca simsii tai sunt cat de cat verzi, altfel:
-daca le este foame se vor trezi singuri sa-si prepare ceva
-daca sunt stresati ori tristi vor alege sa se joace sau sa se uite la tv pana adorm pe scaun
-daca-s murdari vor fugi sa se spele
2)Asigura-te ca n-ai lasat ceva pornit prin casa, ei sunt f sensibili la zgomotul compului, tv-ului, muzicii in general si n-o sa-ti doarma.Scoate telefoanele din dormitor.
3)Simsii au dorinte pe care tu le poti bloca, tocmai ca sa nu-i bruieze nimic.
@simooo @Sოﺁℓε, daca blochezi simsii in pat cu un obiect de mobilier n-o sa rezolvi nimiclaughing ei tot nu dorm, stau si se enerveaza dar de culcat nu se culca cu forta.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! ai mei tot ziua vor sa doarma si noaptea fac curatenie si baie laughing e total jocul cum zice si @simoo fa asa ca nu se mai trezesc

| ...::paffy::... a răspuns:

Nu ii lasa sa doarma ziua fai sa oboseasca si noaptea culcai

| edc a răspuns:

Eu fac altfel am o parola boolprop testingcheatsenabled true(scrii cum ii scrisa aici)asta o scrii in oras(Veronaville, Pleasantview...sh alalat:d)intri in familie care vrei sh tuburile alea le faci rosi sau verzi cu o simpla tragere de mouse(verde spre dreapta sh rosu spre stanga, sau invers nu stiu sigur incearca cu ambele ), cred ca ai inteles sh ma bucur daca ti-am fost de foloshappydaca nu ai inteles trimite-mi mesaj pe profil si iti explic mai binebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.simsclub.ro/ - Tutoriale, cheaturi, articole si informatii pentru The Sims

| SimoooSven a răspuns:

Se trezesc cand se incarca tubul ala!
daca e tubul plin n`ai ce face
dar am facut eu o prostie o data am pus o masa lipit de pat[omul inca dormea]si nu se trezea. dupa ce am luat masa s`a trezit
incearca si thu.deci il pi sa doarma. dupa aia cumperi o masa si o lipesti de pat[patul sa fie asezat langa un perete]. si cand vrei tu sa se trezeasca muti masa.
funda?batting eyelashes

| KatJolie a răspuns:

Pune. i sa doarma de la ora 22. 00 in sus.asa se face laughing))

| Petre_Catalina_1974 a răspuns:

Nu pot oamenii din sims2 sa doarma, cum vrei tu, e un tub pentru somn cind se umple ala se trezesc!