| MishuCuc a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa-mi iau un caine?

p. s. stau la bloc.

3 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Pai in primul rand spune-i asa: Mami, tati va rog frumos luati-mi si mie un caine si doar eu o sa am grija de el. Stiti vorba aceea: Daca ai caine sau orice animal devi mai responsabil si o sa iubesti toate animalele. Sper ca ti-am fost de folos Razvan. Bafta! Iti tin pumni!

| Dema a răspuns:

Mai bine ia-ti mai intii ciinele fara sa stie ei si dupa aia ei nu vor avea incontro, iar daca tot vor fi impotriva tu arata-le cum vei avea grija de el, cum il vei primbla etc. Si atunci la sigur nu vor avea nimic impotriva

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Salut.
Pai daca vrei un caine sa-l ti la bloc, ti-as recomanda un bichon sau alte rase mici. Spunule ca o sa ai grija de el, il speli, il plimbi, etc.
FUNDA? big grin