| nobody1512323 a întrebat:

Cum imi fac părinții sa ma lase la un meci? Invat foarte bine,ii ascult.Tata ma lasa, mama a zis ca"meciul nu e pentu fete". Help me..Pana la 14 trebuie sa o conving.Meciul e in seara asta❤

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Spune-i ca cu atitudinea asta sexista e exact ce o sa te tina in bucatarie toata viata.

| Speed99 a răspuns:

"Meciul nu e pentru fete", inca ma mira faptul ca mai exista oameni atat de incuiati la minte.

Nu prea ai ce sa faci cand un parinte-ti spune "Nu", mai ales cand are mentalitatea ei. Singura sansa ar fi sa il rogi pe tatal tau sa o convinga, probabil va stii el ce sa-i spuna.

| Yasmin875 a răspuns:

Te referi la meci de fotbal? Eu am fost si pe stadion și am văzut meciuri de fotbal si mi-a plăcut.Cei drept, nu au fost prea multe femei.Am fost eu si inca doua fete.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Spune-i mamei tale despre cei cu care mergi. spune-i ca vei fi in siguranta cu prietenii tai.ea poate e ingrijorata ca se vă lua cineva de tine sau asa ceva. Si da..scuza-ma ca iti zic, dar asta e o gandire incuiata.laughing. Apropo...pe.viitor in alegerea meseriei pe care ti-o doresti...nu o asculta pe mama ta daca zice: "eşti fata, asta nu e de tine" happy

| Elena888 a răspuns:

Clar mama ta e de moda veche citeste-i un pic despre egalitatea dintre sexe.

Gasesti informatii aici: http://ec.europa.eu/justice/gender-equality/

| gabrielarus a răspuns:

Dacă le cumperi un cadou de la Straşnic www.strasnichandcrafted.ro şi totul va fi Straşnic! http://www.strasnichandcrafted.ro/