| ŞoSeŢeL a întrebat:

Cum iti dai seama daca iepurele tau e fata sau baiat?

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna adde5! Pai, la iepuri se deosebeste putin mai greu.Si eu am iepuri(adulti):3 iepuroaice si 2 iepuroi.Toate cele trei iepuroaice au fatat cate 6-7 pui.Acum pui sunt mari si I -am vandut pe unii.Ii duceam la piata sa ii vindem iar lumea zicea ca vrea ori baiat ori fata, iar unchiul meu se uita si le dadea.Este destul de greu sa deosebesti. Uite un site pe care eu il folosesc des: http://www.Animalutul.Ro/......puri/1949/ mult succes!

7 răspunsuri:
| SandraPhantomhive a răspuns:

Il verfifici laughing

| PetreConstanta a răspuns:

Baiatul are ce are barbatul in fata. Simplu.

| biia_6810 a răspuns:

Ce iepure? :-s

| Leocerba a răspuns:

Iti explica aici, cu poze, care-i diferenta dar nu vei sti inainte de 3 luni daca iepurasul e mascul sau femela.http://www.iepuri.info/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=115

| bebelusa_9541 a răspuns:

Apesi pe burtica lui si daca iese ceva afara e baiat, iar daca nu, e fata. Si o zic sincer, nu e la misto(eu am avut 70 de iepuri si mici si mari si asa le faceam).

| elenabz07 a răspuns:

Dupa... si eu m-am uitat azi la iepurii mei mici.

Alte răspunsuri