| MortalProxy96 a întrebat:

Cum pot face un motan de aproximativ un an să nu mai bată fiecare pisică pe care o vede? E motan de apartament.

11 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Isi apara teritoriul.

| MortalProxy96 explică (pentru Crackman):

Bate până și puii de pisică. Atacă orice felină din neamu' lui, oriunde ar fi aceea. Devine și mai nervos dacă sunt în preajma acelei mâţe.

| Caty68 a răspuns:

Castreaza-l! Asa am facut si eu cu motanul meu si acum este mult mai linistit insa la fel de activ.Nu mai este violent pentru ca nu mai concurează pentru femele cu alti motani, si nu mai are nici răni pe corp.

| MortalProxy96 explică (pentru Caty68):

E castrat si totuși. Încă bate orice pisică, motan sau pui de pisică vede.

| Caty68 a răspuns (pentru MortalProxy96):

Nu iti pot spune de ce este atat de violent, incearca sa îl ti departe de acestia si ofera-i atentie, poate se mai potoleste

| MortalProxy96 explică (pentru Caty68):

Nu-i place atenţia

| Hiperionn a răspuns:

Il poti castra,pentru ca aia e barbatia lui,daca il castrezi nu o sa o mai aibe,el se bate pentru pisici,si,daca nu vrei sa il castrezi, ia ceva in mana, un burete mnai mare sau ceva, si cand vrea sa se bata il opresti si ii dai cu buretul peste ceafa si ii spui ca nu e voie, in 2-3 saptamani nu se va mai bate

| MortalProxy96 explică (pentru Hiperionn):

E castrat. Pur și simplu când vede o pisică sâsâie la ea, oriunde s-ar afla. Vreau să aduc un pui de pisică în casă, doar că data trecută când am făcut asta se pregătea să-l sfâșie.

| fuhiulian a răspuns:

După ce termină se batut toate pisicile, nu o sa mai faca, el isi stabileste domnia csz.
Si motanu' meu se batea cu toti si acum nu se mai bate probabil ca sta la tron

| estiprost123 a răspuns:

Înseamnă că motanul este gay.

| MortalProxy96 explică (pentru estiprost123):

Prin "pisică" mă refeream și la alţi motani, dar și la pui de pisică.